V Blind Drive řídíte poslepu uhánějící automobil

V Blind Drive řídíte poslepu uhánějící automobil

Představte si, že vám někdo zaváže oči a posadí vás za volant. Takhle vypadá závod o život

Zdroj: Lo-Fi People
15. 3. 2021

Lukáš Hosnedl, který na Vortexu publikoval články o hraní z pohledu nevidomého, nás upozornil na velmi zajímavý titul Blind Drive. Jeho název je přitom poměrně výmluvný. Řídíte v něm auto poslepu. Jak samotní autoři říkají, je to černá komedie, která se hraje ušima.

Hlavním hrdinou je oslepený řidič Donnie, který má v patách policii a před sebou spoustu nebezpečí. Pokyny nám dává hlas v telefonu a je třeba se vyhýbat srážce. Tři nárazy znamenají konec. Podle některých hráčů je zážitek opravdu stresující. Podle autorů všichni známe zvuky, které slyšíme při jízdě, ale normálně si ani neuvědomujeme, kolik informací nám zprostředkují.

Autoři se soustředili na podporu gamepadů a jemnou zpětnou vazbu.

Vývojáři slibují pohlcující 1st person audio a rychlou arkádovou hratelnost na dvě tlačítka. Blind Drive obsahuje 27 úrovní včetně boss fightů i tajných oblastí. Navíc má být hra opravdu vtipná a napínavá současně.

Vizuální stránka je naopak pochopitelně velmi minimalistická. Autoři se soustředili spíš na podporu gamepadů a jemnou zpětnou vazbu, kterou mohou poskytnout podporované mobily a ovladače. Samozřejmostí je možnost převádět text na mluvené slovo, jinak ale hra nabízí kompletní dabing.

“Unikátní je to v tom, že to není jenom audiohra pro komunitu nevidomých, ale snaží se cílit na všechny hráče. Poslepu je přístupná stejně dobře jako vidícímu, protože hrají poslepu všichni,” napsal nám k Blind Drive Lukáš Hosnedl. “Je to tak na dvě tři hodiny, ale naprosto skvělý příběh, řekněme béčková komedie, perfektní 3D audio, a na tom je to postavené,” doplnil.

Lukáš chválí i hratelnost. “Jednou máte zavřená okýnka, takže jsou zvuky slyšet hůř. Jindy se honíte s policejním autem, do kterého musíte párkrát vrazit a naopak nenechat jeho vrazit do vás,” dodal. Magazín Wired o hře napsal, že to, co slyšíte, znamená rozdíl mezi životem a smrtí. Mashable nazval Blind Drive virtuální realitou pro uši.

Dalším krokem je virtuální realita

Za hrou stojí tým Lo-Fi People. Autoři chtěli podle svých slov otestovat hranice sluchu. Protože vnímáme jinak, vytváří to prý úplně jiný zážitek. Dalším krokem je podle nich virtuální realita, kde se chtějí pokusit posunout zvukové hry ještě dál.

Blind Drive je k dispozici pro Windows, Mac, iOS i Android. Hra už vyšla a třeba na Steamu se prodává za 6,5 eura.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru