Battlefield 2042, Electronic Arts, V Battlefieldu 6 se má vrátit systém Levolution ze čtyřky

V Battlefieldu 6 se má vrátit systém Levolution ze čtyřky

Bojiště se prý opět budou proměňovat díky destrukci světa v masivním měřítku

Zdroj: EA
8. 2. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Ačkoli na oficiální představení nového Battlefieldu stále čekáme, z kuloárů k nám prosakují nejrůznější nepotvrzené zprávy, které stojí za pozornost. Důvěryhodný leaker Tom Henderson, který už v minulosti dokázal, že nemluví do větru, na kanále TheLongSensation zveřejnil video, v němž pár podobných detailů odhaluje.

V novém Battlefieldu se má vrátit systém Levolution z Battlefieldu 4, který umožňoval v průběhu zápasu dynamicky měnit podobu bojiště. Jak tahle technologie fungovala si můžeme připomenout ve videu níže. Battlefield 6 má údajně přinést Levolution na steroidech a zničit prý půjde většina budov s výjimkou těch úkolových.

Už prý nenarazíme na jeden nebo dva takové prvky na mapě, ale budou rozmístěné po celé mapě. Destrukce budov navíc nebude skriptovaná, ale věci se mají zřítit na základě toho, kde a čím na ně člověk skutečně zaútočí, zatímco původní Levolution fungoval tak, že se vždy přehrála stejná animace se stejnými následky.

Vrátí se čtyrčlenné squady, které tvoří třídy Assault, Engineer, Recon a Support. Tyto squady ale půjde prý začlenit do větších čet nebo jednotek. Každá údajně pojme tři až pět squadů. Hra nabídne cross-platform multiplayer napříč PC, PS5 a Xboxem Series. Stále není jisté, zda vyjdou i verze pro dosluhující konzole.

Battlefield 6 má navíc mít nějakou free-to-play část, pravděpodobně režim battle royale podobně jako konkurenční Call of Duty. Snad si povede lépe než Firestorm, který se v tvrdé konkurenci, jež na tomto poli panuje, nedokázal výrazněji prosadit.

Možná i remaster trojky

Závěrem si můžeme zrekapitulovat dřívější informace. Není jisté, že se hra bude jmenovat Battlefield 6. Máme se vrátit do současnosti a hra by mohla navazovat na styl a možná i příběh Battlefieldu 3 a 4. Některé mapy mají být navržené až pro 128 hráčů. Už dříve se spekulovalo, že kromě Battlefieldu 6 se údajně chystá i remaster trojky, což by dávalo smysl, pokud by hry měl pojit i příběh.

Nový Battlefield má podle EA vyjít letos před Vánoci podobně jako Call of Duty.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru