Alone in the Dark (reimaginace), THQ Nordic, V Alone in the Dark hrají David Harbour a Jodie Comer

V Alone in the Dark hrají David Harbour a Jodie Comer

Edward Carnby a Emily Hartwood našli svůj nový hlas. Hra vyjde v říjnu, k dispozici je demo

Zdroj: THQ Nordic
26. 5. 2023
Název: Alone in the Dark (reimaginace) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 20. 3. 2024

Návrat a reimaginace série Alone in the Dark si od společnosti THQ Nordic vysloužila vlastní krátkou prezentaci. Ta sice trvala jen 10 minut, ale rozhodně nelze říct, že bychom toho viděli málo. Nový trailer představil velice silné a výrazné herecké obsazení, odhalil datum vydání a ukázal, na co všechno se můžeme těšit. A komu by to nestačilo, může si již nyní vyzkoušet hratelnou ochutnávku, která vyšla na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. V ní už můžeme dosyta okusit atmosféru, do níž se během hraní později zcela ponoříme.

Stejně jako v původní hře z roku 1993 se vydáme na panství Derceto, kde se ujmeme jedné ze dvou hratelných postav – Edwarda Carnbyho nebo Emily Hartwood. Na panství se děje cosi zlého a je potřeba odhalit jeho tajemství a hrůzy, ale také najít Jeremyho Hartwooda, Emilyina zmizelého strýce. Každý z hrdinu přinese do příběhu cosi svého, jelikož budou odlišně vnímat některé věci, navíc na ně budou i zbývající postavy reagovat jiným způsobem podle toho, jaké z postav se hráči zhostí. Jak už bylo zmíněno, hra se může pochlubit i hvězdným obsazením, neboť Edwarda Carnbyho ztvárnil David Harbour, jehož můžeme v současnosti znát především ze seriálu Stranger Things a objeví se i v nadcházejícím filmu Gran Turismo. A Emily si zahrála herečka Jodie Comer, u níž můžeme zmínit například filmy Free Guy a Poslední souboj či seriál Na mušce.

S oběma představiteli hlavních rolí jsme se mohli i blíže seznámit během samotné prezentace, kde o svých postavách krátce pohovořili. V rámci povídání se ovšem sešli i Frédérick Raynal, autor a režisér původní hry, a Mikael Hedberg, který napsal a vede vývoj právě současné reimaginace. Za třicet let od předlohy mělo Alone in the Dark dospět, ale zároveň se propadnout do větší a děsivější temnoty, která během těch dlouhých let neustále bujela. Jak připomněl sám Raynal, nesmíme zapomínat, že Alone in the Dark je považováno za zakladatele žánru moderních survival hororů a tehdy přišla hra s něčím, co tu dosud nebylo, navíc ve 3D. Proto není příliš překvapivé, že se nebudeme útrobami panství pouze plížit, řešit hádanky a před nepřáteli utíkat, ale dostaneme se i do konfrontace.

Ani v současné verzi nechybí hledání stop a množství hádanek, s nimiž se setkáme během postupu hrou, ale víc než kdy dříve si budeme muset vážit každého náboje. Boj a střety s nepřáteli mají být tvrdé a intenzivní a když zkrátka dojde munice, bude nutné se pustit do souboje na blízko nebo využít vrhání předmětů. Alone in the Dark nicméně bude vstřícné, pokud se někdo z hráčů nebude cítit jako detektiv, jakým je sám Edward, a umožní nastavení obtížnosti hádanek a nápovědu při pátrání. Oba režiséři navíc samotné Derceto považují za další postavu a hrou má prostupovat velice silný pocit uvěznění. V každém případě je silně doporučeno, aby si hráči hrou prošli za obě postavy.

Reimaginace Alone in the Dark od švédského studia Pieces Interactive vyjde již 25. října 2023 (tedy týden po vydání Alana Wakea 2) na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Pokud vás hra zaujala, na všechny tyto platformy v noci vyšla ukázka Alone in the Dark Prologue, v níž je pro změnu hrdinkou mladá Grace Saunders. Zdá se, že obsahově vychází z dema, které jsme si zahráli loni v srpnu na Gamescomu.

Hráči se tu mají především seznámit s prostředím a atmosférou, jak už bylo zmíněno. Tu ostatně dotváří i hudba, o níž se postaral nizozemský multiinstrumentalista Jason Köhnen. I ukázku soundtracku jsme mohli slyšet ve videu. Další informace o hře jako vždy naleznete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru