Uživatelé Stadie pochybují nad obnovením předplatného

Uživatelé Stadie pochybují nad obnovením předplatného

Měsíc se nedočkali zásadní aktualizace. Chybí hry, funkce i pocit, že se předplatné vyplatí

29. 1. 2020

Herní streamovací platforma Google Stadia funguje od 19. listopadu minulého roku, ovšem mnozí z těch, kdo si ji už mohli v podporovaných regionech vyzkoušet, mluví s nádechem ironie o opaku. Dáme-li stranou problémy, které jsme probírali dříve – týkaly se například rozlišení či dostupnosti některých funkcí – mluví se v těchto dnech zejména o nedostatečné komunikaci Googlu s komunitou prvních uživatelů a nulovém technologickém posunu. Vyjma obecného novoročního updatu, v rámci kterého bylo pro letošek přislíbeno 120 nových her a postupné spouštění slibovaných funkcí, totiž nepřichází od Googlu žádné konkrétní informace a po dalších dvou týdnech mlčení už hráčům dochází trpělivost. Na Redditu se objevil krátký, leč výmluvný příspěvek, ve kterém uživatel s přezdívkou Gizoogle shrnuje, co všechno se za více než 40 dní (ne)stalo a upozorňuje, že by to pro Stadii mohl znamenat vážný problém.

„Nyní, když se všem přiblížilo datum obnovení [předplatného], je na čase připomenout problémy a pobídnout tím Google k reakci, která bude v porovnání s předchozími sebevědomější,“ vyzývá Gizoogle. Naráží zejména na to, že všichni dosavadní uživatelé dostali ke Stadii tříměsíční přístup v rámci edice pro zakladatele a 19. února budou muset zvážit, zda předplatné za cenu odpovídající 10 dolarům obnoví. Pro Google je toto datum kriticky důležité, protože může rázem přijít o značnou část zákazníků a hráči by spíš na místo mlčení očekávali v těchto dnech co nejvyšší aktivitu. Jak ale upozorňuje Gizoogle, nepočítáme-li zmíněný novoroční blogový příspěvek, Google už přes 40 dní svou komunitu ignoroval.

Gizoogle také připomíná, že speciální ovladač pro Stadii nelze ve všech případech použít bezdrátově a chybí rovněž slibované propojení s Google Assistant.

Po více než dvou měsících od spuštění tak například stále nelze hrát ve 4K jinak než přes Google Chromecast. Dále je Stadia v prostoru mobilních zařízení dostupná výhradně na telefonech Google Pixel, hráči nemají zprávy, kdy by se mohly podpory dočkat zařízení s operačním systémem iOS a nefunguje rodinné sdílení. Gizoogle také připomíná, že speciální ovladač pro Stadii nelze ve všech případech použít bezdrátově a chybí rovněž slibované propojení s Google Assistant. V příspěvku, který má k dnešnímu dni přes 1500 komentářů, se přitom férově neobjevují funkce, o nichž mluvili lidé z Googlu na první velké tiskové konferenci, ale jejich spuštění zatím konkrétněji neslibovali, což je pravděpodobně i důvod, proč nakonec komunitní manažeři Stadie zareagovali.

„Všechno, co říkáš, je opodstatněné a rozumím, odkud se bere tvoje frustrace. Nikdo nemá rád, když neví, na čem je. Ačkoliv pro vás v tuto chvíli nemám žádnou novou informaci, slibuji vám, že vaše připomínky budeme zohledňovat,“ napsala za Google manažerka Grace. Obratem se pak komunita hráčů dočkala aktualizace stran nových her, které v únoru dostanu předplatitelé služby zdarma – jedná se o Metro Exodus, který se navíc brzy dočká dalšího příběhového DLC, a hru Gylt, která je dosud jedinou exkluzivitou pro Stadii. Přesto hráči na Redditu stále vyjadřují překvapení, že se Google k situaci nestaví aktivněji a logicky mluví o zklamání i neochotě v únoru předplatné obnovit. Připomínáme ale, že i bez aktivního předplatného bude možné hrát zakoupené hry, přístup hráči ztratí jen k bezplatným titulům, které si v minulosti přidali ke svému účtu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru