FIFA 22, EA Sports, Už známe tvář hry FIFA 22. Zítra uvidíme první trailer

Už známe tvář hry FIFA 22. Zítra uvidíme první trailer

Zaměřit se má na novou next-gen technologii Hypermotion. Co bude s FUT a Switchem?

Zdroj: EA Sports/ilustrační
10. 7. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Společnost Electronic Arts zveřejnila jméno sportovce, který ozdobí obal se hrou FIFA 22. Bude jím francouzský fotbalista Kylian Mbappé, který hraje za klub Paris Saint-Germain. A to je zvláštní, protože tváří hry byl už minulý rok v případě FIFA 21 jako vůbec nejmladší hráč v historii. Minimálně na některé z edic se tak objeví druhý rok v řadě.

EA Sports mezitím oznámili, že představení hry připadne na zítřek, tedy na neděli. V půl šesté odpoledne našeho času se dočkáme premiérového traileru. Odpočet na něj už běží na YouTube. Počítá se s tím, že letošní ročník vyjde kromě PC na nových, ale i dosluhujících konzolích. Na next-gen dorazila FIFA 21 nezvykle se zpožděním. Hodně zvědavý jsem také na přehlíženou a ostudnou tři roky stejnou verzi pro Switch. Bude nová, bude vůbec?

O hře samotné toho ale od EA víme jen velmi málo. Spekuluje se například, zda vývojáři něco provedou s režimem FUT pod sílícím tlakem ze strany některých vlád, ale nezdá se to příliš pravděpodobné. O něco sdílnější jsou neoficiální zdroje. FUTZone třeba tvrdí, že uzavřená beta FIFA 22 bude k dispozici na konci srpna. Pozvánku prý dostane jen omezený počet hráčů.

Beta už má být dokonce údajně připravená pro PS5 s velikostí 54 GB. Na PS4 má mít velikost 32 GB. Hypermotion má být nový pohybový systém AI určený jen pro nové konzole. Právě na tuto technologii se podle FUTZone zaměří zítřejší trailer. Upoutávka má mít 1 minutu a 40 sekund. FIFA 22 údajně vyjde 1. října. Pár dní nazpět se ale pro změnu spekulovalo o 24. září a 21. září jako předběžném přístupu, tak uvidíme. K dispozici prý budou jen dvě edice – standardní a ultimátní.

Letos by to ale přeci jen mohlo být na poli fotbalových simulací zajímavější než loni. EA už se nemohou vymlouvat na to, že neměli dost času seznámit se s next-gen konzolemi. A především se má v plné parádě vrátit konkurenční PES od Konami. Dlouholetý rival si loni dopřál částečné volno, když firma poslala na trh jen zlevněný sezónní update pro starší ročník s aktualizovanými soupiskami.

Letos ale Konami chystají plnohodnotné pokračování se spoustou změn. Fox Engine po letech služby vyměnili vývojáři za Unreal Engine od Epicu a spekuluje se, že by se z Pro Eva mohl stát free-to-play titul, což je potenciálně velmi riskantní, ale současně hodně agresivní krok vůči prémiové klasice od EA.

A co čekáte od obou fotbalových simulací vy?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru