Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Už zítra započne transformace mapy ve Warzone

Už zítra započne transformace mapy ve Warzone

Přinášíme všechny detaily o třetí sezóně. Čekejte nové mapy, zbraně, módy i kapitána Price

Zdroj: Activision
20. 4. 2021

V noci na dnešek přišel Activision s očekávanými informacemi o nadcházející třetí sezóně v Call of Duty: Black Ops Cold War. Už zřejmě ani nespočítáme, kolikrát jsme toto téma otevírali s odvoláním na nejrůznější spekulace, a je tudíž velmi opojné konečně najít všechny detaily na oficiálních stránkách zmiňované série. Pokud jsme si však stěžovali na délku poznámek k poslednímu velkému patchi pro Cyberpunk, Activision v doprovodu všech studií, která se na vývoji Call of Duty podílí, své polské kolegy z CD Projektu RED dohání, když přichystal kilometr dlouhý soupis všech nových zbraní, módů, operátorů, map a dalších vlastností pro multiplayer posledního dílu. Vše bude dostupné už od zítřejší šesté hodiny ranní a přesně o den později se změny konečně dotknou i battle royale režimu Warzone, resp. mapy Verdansk.

TRANSFORMACE VERDANSKU

Začněme tím, k čemu se pojilo zdaleka nejvíc spekulací. Aktuální mapa Warzone svou podobou naváže na dějové zasazení Black Ops Cold War a začne se tak dít už zítra od 21 hodin. Vývojáři vzkazují, že se mají hráči v tuto chvíli vrátit na oficiální stránky a přímo do Warzone, aby získali další informace o plánované změně. Už nějakou dobu je jisté, že přeměna herního prostředí bude navázána na událost přímo ve hře, na kterou ostatně lákají i oficiální účty na sociálních sítích. „Situace ve Verdansku dosáhla kritické úrovně. Zdá se, že bojová zóna je příliš nebezpečná i pro přežití těch nejlepších operátorů,“ vysvětluje oficiální text a naznačuje spuštění operace Rapid Sunder, což lze volně přeložit jako Rychlou čistku. „Centrální velení předá všem operátorům další instrukce počínaje středou 21. dubna,“ dodávají vývojáři. Shrnují také dosavadní příběhové pozadí Warzone, do kterého jsou samozřejmě zahrnuty i přemnožené zombie, s nimiž je potřeba se vypořádat.

Zdroj: Activision

NOVÍ OPERÁTOŘI

Nyní už můžeme přistoupit k obsahu pro multiplayer Black Ops Cold War, který v rámci třetí sezóny dobře vystihuje roadmapa níže. Jako první přichází na přetřes noví operátoři, kterých se budeme moci ujmout napříč celým online ekosystémem aktuálního Call of Duty i Warzone skrze Battle Pass. První z operátorů je Wraith, bývalá specialistka Norských zpravodajských služeb, která vyniká v infiltraci a sabotáži. Druhým je Knight, bývalý člen jednotky MI6, který se spolu s Wraith přidal k programu Perseus a využijete ho zejména na boj zblízka. Třetím a posledním novým operátorem je Antonov, který byl rekrutován z řady nájemných vrahů a ochotně na sebe bere úkoly, které jiní odmítají. Pomyslnou protiváhu pak bude tvořit všem známý kapitán Price, který spojuje světy Modern Warfare a Black Ops. Dostanete se k němu zcela zdarma, ať už si Black Ops Cold War koupíte na startu třetí sezóny, nebo hru už vlastníte, Price je váš.

Zdroj: Activision

Nové zbraně

Do hry pochopitelně se startem třetí sezóny přibudou i nové zbraně – konkrétně půjde o šest kousků, ke kterým se opět dostanete skrze levelování napříč Battle Passem. Jde o samopal PPSh-41, odstřelovací pušku K31, balistický nůž používaný sovětskými vojsky na konci sedmdesátých let, dále taktická puška CARV.2, pistoli AMP63 a v neposlední řadě starou dobrou baseballovou pálku. Samozřejmě se sluší doplnit, že kromě Battle Passu je možné zbraně získat nákupem blueprintů přímo v obchodě, připravíte se tím ale o postupné rozbalování dobrot a radost z postupného progresu.

Zdroj: Activision

NOVÉ MAPY

Nedílnou součástí updatu budou samozřejmě i další mapy, které vás vrátí na některá známá místa a pochopitelně představí i úplně nové lokace. První z map je Yamantau – tedy horský komplex observatoří, který jsme navštívili v příběhové částí Cold War. Mapa je dostatečně velká pro režimy 6v6 a k dispozici bude hned od uvedení třetí sezóny. Stejně tak na tom bude Diesel, a to hned v několika variantách. Tahle pouštní oblast s čerpací stanicí umožní hrát 6v6, 3v3 i 2v2 módy a funguje také jako ukázka, jak by studená válka probíhala „na dvorku“ Spojených států. Třetí mapou, která dorazí až v průběhu sezóny, je Standoff pro 6v6 režimy. Tuhle mapu pochopitelně znáte, pokud jste hráli Black Ops II a jde o splnění přání fanouškům, kteří po téhle lokaci volali. Poslední je pak už dříve spekulovaná oblast kolem radarové stanice Duga zasazená do blízkosti pohoří Ural. Mapě vévodí samotný radar a vývojáři uvádí, že si na své přijdou zejména odstřelovači. Jen pozor, mapa bude nejprve dostupná pro mód Outbreak v rámci Zombie režimu, až později se zpřístupní i pro další režimy.

Zdroj: Activision

HON NA ADLERA A DALŠÍ LASKOMINY

Vzhledem k množství novinek z dalšího obsahu vybíráme už jen telegraficky. Těšit se můžete na mód Sticks & Stones, tedy režim, v němž operátoři mají k dispozici pouze nůž, kuši a sekeru. Ke slovu přijde také Multi-Team Elimination, tedy last team standing na největších mapách pro Black Ops Cold War s radiačními zónami. Chystá se také nový obsah do zombíků nad rámec zmiňované mapy Duga, a to například nové vozidlo, rozšíření úkolů v Outbreaku nebo celé eventy navázané právě na populární režimy s nemrtvými. Přichází také nové Prestige úrovně a výzvy, prostřednictvím kterých byste měli získat dostatek zkušeností pro další progres vašich operátorů. To vše bude zastřešeno úvodním eventem pojmenovaným Hon na Adlera, který odkazuje na jednu z hlavních postav Black Ops Cold War, o které se v rámci chystané události dozvíme víc. Půjde o sbírání informací či odemykání speciálních odměn a výsledkem – nad rámec zajímavých informací – bude také speciální Adlerův skin pro další použití napříč multiplayerem.

V závěru pro vás máme už jen technický odkaz k velikosti updatu, která se pohybuje od 8 GB do 25 GB v závislosti na platformě a vybrané části multiplayeru. Pokud budete chtít aktualizovat jen Black Ops Cold War, na PC musíte stáhnout 13,1 GB, na PS4 8,1 GB, PS5 vyžaduje 12,3 GB dat a Xbox One 8,3, resp. Xbox Series 11,6 GB. Prahnete-li po nových zážitcích ve Warzone, PC hráči stahují 25,2 GB, PS4 a PS5 vyžadují shodně 25,6 GB a obě generace Xboxu pro změnu 25,9 GB.

Zdroj: Activision

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru