Frostpunk 2, 11 bit studios, Už za týden si můžete vyzkoušet Frostpunk 2

Už za týden si můžete vyzkoušet Frostpunk 2

Vývojáři z 11 Bit Studios chystají otevřenou betu. Musíte si však koupit deluxe verzi hry

Zdroj: 11 Bit Studios
7. 4. 2024
Název: Frostpunk 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2024

Bezmála tři roky víme, že vývojáři z 11 Bit Studios pracují na druhém dílu mrazivé strategie Frostpunk. Víme také, že čekání na plnou verzi skončí na konci letošní července. Nově jsme se však přímo od vývojářů dozvěděli, že zájemci, kteří se budou chtít pustit do betaverze, budou mít šanci už za týden. Přesněji 15. dubna bude spuštěn otevřený betatest, do kterého se dostanou všichni, kdo si hru předobjednají v edici Deluxe momentálně za 67 eur.

Vývojáři na sociálních sítích informovali, že beta poběží od 15. do 22. dubna a nabídne drobný úryvek z toho, čeho se hráči dočkají 25. července. Připomínají také, že druhý Frostpunk přijde s ještě náročnějšími výzvami, do kterých po zvládnutí všeobjímajícího mrazu vstoupí především lidská nátura a neutuchající touha po moci. „Beta obsahuje část sandboxového režimu nazvaného Utopia Builder Preview,“ vymezují pak vývojáři a dávají jasně najevo, že neuvidíme nic z příběhu ani zvratů či nečekaných úkolů a misí, které budou připraveny až na plnohodnotné vydání.

Před hraním pak lidé z 11 Bit Studios upozorňují také na hardwarové nároky, které je nutné splnit specificky před hraním bety. Do finální verze se mohou změnit, takže není radno z nich činit ani jakékoliv závěry. Na každý pád, abyste si zahráli ve vším komfortu, budete potřebovat procesor AMD Ryzen 7 nebo Intel Core i7 s minimálním taktem 2,8 GHz. Dále 16 GB operační paměti, 30 GB volného místa na disku s tím, že je vyžadováno SSD. A měli byste mít v počítači alespoň následující karty – AMD RX 5700, Nvidia RTX 2060 nebo Intel ARC A770 – všechny pak s minimálně 8 GB VRAM.

Jediné, co hrstku komentujících trochu dráždí, je podmínění vstupu do bety koupí zmíněné edice hry, na druhou stranu, hráčů bude nepochybně dost na to, aby se objevily podrobné dojmy a všichni, kdo si hru v betě nevyzkouší, budou mít dostatek prostoru zjistit, jak se druhý Frostpunk rýsuje. Pokud ale bude alespoň stejně dobrý jako první díl, máme se opět nač těšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru