Už tři PC hry podporují exkluzivní funkce ovladače DualSense

Už tři PC hry podporují funkce ovladače DualSense

Po Metru Exodus a Assassin’s Creed Valhalla nabízí adaptivní triggery a haptiku i Call of Duty

Zdroj: koláž/Vortex
16. 7. 2021

Podpora ovladače DualSense od Sony v PC hrách se utěšeně rozrůstá. Prvním velkým titulem, který nabídl i na Windows specifické funkce nového ovladače pro PlayStation 5 včetně haptické zpětné vazby a adaptivních triggerů, byla postapokalyptická akce Metro Exodus od 4A Games. To bylo v druhé polovině května.

Tehdy jsme si kladli otázku, zda vývojáři našli nějakou okliku, cestu, jak zpřístupnit exkluzivní funkce ovladače i na PC navzdory záměru PlayStationu, anebo je to prostě jen první titul v řadě a Sony s tím od počátku počítala. Stejně nenápadně se ale začátkem července objevila podpora pro DualSense v PC verzi Assassin’s Creed Valhalla od Ubisoftu. I když tady se promítla primárně do adaptivních triggerů pro používání luku a jinak nebyla tak výrazná.

A tento týden se stejně potichu objevila podpora inovativního ovládání pro další hru. Call of Duty: Black Ops Cold War na PC už si také rozumí s adaptivními triggery a haptickou zpětnou vazbou. Novinka dorazila do hry v rámci updatu Season Four Reloaded. Nebyla přitom znovu zmíněna ani v oficiálních patch notes. Jako by snad pořád šlo o něco polooficiálního. Nebo něco, o čem není třeba ani se zmiňovat. Z pohledu hráčů jde přitom o relativně velkou věc.

Někdo si možná může klepat na čelo a ptát se, kdo by hrál na PC FPS na gamepadu, ale jakmile jednou okusíte kouzlo ovladače DualSense, budete o tomhle řešení minimálně uvažovat. Třeba jen v singlu, kde nemusíte o to být super přesní. Podpora ale funguje, jen když připojíte ovladač k PC kabelem, nikoli bezdrátově. To by mělo platit pro všechny zmíněné tituly.

Je pravděpodobně jen otázkou času, kdy se objeví další podobný titul. Minimálně ty, které vycházejí na PS5 a funkce podporují, mohou v PC verzi přinést totéž. A bude samozřejmě zajímavé sledovat, zda i Sony třeba nějak promítne v některém z budoucích portů či updatů podporu pro DualSense do svých her na PC. Ale to by samozřejmě musela nejdřív hra s podporou DualSense zamířit na Windows.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru