PlayerUnknown’s Battlegrounds, Microsoft Studios, PUBG Corporation, Tencent Games, Už letos prý může vyjít pokračování PUBG

Už letos prý může vyjít pokračování PUBG

Zatím pouze pro mobily, v příštím roce se ale zřejmě dočkají i hráči na PC, tvrdí Bloomberg

Zdroj: PUBG Corporation
19. 1. 2021
Název: PlayerUnknown’s Battlegrounds Vývojář: Vydavatel: , , Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 20. 12. 2017

Letos v březnu oslaví PUBG coby jeden z nejoblíbenějších zástupců žánru battle royale své čtvrté výročí. Na jaře roku 2017 mohli první hráči začít zkoušet tehdejší novinku od studia Bluehole (později PUBG Corporation), být u strmého stoupání popularity i následného poklesu, stejně jako sledovat rozevření nůžek mezi PC a mobilní verzí. A i když je tu s námi PUBG celou tu dobu, vývojáři údajně cítí potřebu načít novou éru prostřednictvím přímého pokračování. Alespoň tak to tvrdí Bloomberg s odkazem na zdroje blízké jihokorejským vývojářům, kteří údajně chystají PUBG 2 už na letošní rok a v zásobě mají i další tituly, které jsou na svět zmiňovaného battle royale napojeny.

Podle nedávného rozhovoru s creative diretorem Davem Curdem na webu Polygonu se mohou hráči zřejmě těšit na ještě větší mapy a příklon k survivalu.

Co se týká druhého PUBG, náznaky přišly už loni v listopadu, kdy jihokorejská média informovala o dění ve společnosti Krafton, mateřském subjektu PUBG Corporation. Údajně se mělo pracovat na projektu s označením ProjectXTRM, který má být v souladu s novými okolnostmi právě pokračováním PUBG. Hra je podle Bloombergu ve vývoji od začátku roku 2019 a jako první by měla zamířit na mobilní platformy. Přesto se ale počítá s jejím uvedením i na PC a tradičních konzolích, ke kterému by však mělo dojít později, pravděpodobně tedy až v následujícím roce. Důvodem má být rozdílná míra popularity PUBG – mobilní verze zaznamenala přes 600 milionů stáhnutí, zatímco verze pro konzole a PC dosud zaujala „jen“ 70 milionů hráčů. Podle nedávného rozhovoru s creative diretorem Davem Curdem na webu Polygonu se mohou hráči zřejmě těšit na ještě větší mapy a příklon k survivalu, který ve většině battle royale her ustupuje neutuchající akci.

Ambiciózní plány překročit vlastní stín pokračováním vlajkového titulu ale nejsou ty jediné, které v PUBG Corporation mají. CEO Kraftonu Kim Chang-han pro Bloomberg uvedl, že vedle oznámené hry The Callisto Protocol od Glena Schofielda vzniká také nová hra – Prologue – pod rukama původního autora PUBG Brendana Greena. Má jít o první titul, který vyjde pod labelem PlayerUnknown Productions a stejně jako hororvý Callisto Protocol má sdílet stejný svět. Napojení na PUBG tak, jak ho znají hráči po celém světě, ale nemusí být příliš těsné a zachováno spíš pro formu, případně pro budoucí crossovery a možná spojení uvnitř loru celé hry. Vedle toho všeho se pak chystá i animovaný seriál a iniciativu chce Krafton vyvinout  i směrem k hraným seriálům a filmům.

V neposlední řadě je také nutné zmínit, že Krafton plánuje ve druhé polovině roku vstoupit na burzu a odhad ceny společnosti se momentálně pohybuje kolem 27 miliard dolarů. Má jít tím pádem o největší jihokorejskou společnost, která bude obchodována veřejně a budoucí plány to může výrazně ovlivnit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru