Update pro PS5 přináší i 3D audio na televizi a lepší třídění her

Update PS5 přináší i 3D audio na televizi a lepší třídění her

PS4 a PS5 verze už si nespletete. Digital Foundry sepsal seznam doporučených SSD

Zdroj: Digital Foundry
29. 7. 2021

Jak se v průběhu dne ukázalo, nová beta firmwaru pro PlayStation 5 nabízí i další zajímavé novinky, nejen podporu pro rozšiřující SSD. Začneme třeba s 3D zvukem. Podporu pro 3D audio nyní využijí i ti, kteří poslouchají zvuk z televize. Dosud fungovalo jen se sluchátky. S pomocí mikrofonu na ovladači DualSense je možné změřit akustické parametry místnosti, tak aby byl 3D zvuk optimalizovaný na příslušné podmínky.

Sony také podnikla další krok ke zpřehlednění cross-gen her a různých verzí. V knihovně i v dashboardu se nyní zobrazují odlišné verze téhož titulu současně s tím, že ikona indikuje výchozí platformu. Až dosud v tom byl docela zmatek, protože uživatelé kvůli voliči mnohdy přehlédli, kterou verzi vlastně instalují. Navíc se na začátku stávalo, že některý hry nelogicky na PS5 upřednostnili a “podstrčili” uživateli jako primární horší PS4 verzi.

Vylepšení kamarádi, trofeje i rodičovské nástroje

Pokud byste se chtěli zeptat, k čemu to může být, když už jednou správnou verzi nainstalujete, nabízí se třeba odpověď: Hitman 3. Pokud totiž chcete hrát PS5 i VR verzi, nezbývá vám, než si nainstalovat také PS4 verzi. PS5 verze podporu virtuální reality nenabízí, tudíž musíte mít na disku oba tituly.

Vylepšení se dočkala i správa přátel, mělo by být jednodušší zjistit, kolik kamarádů máte on-line a jací to jsou. Novinky najdou uživatelé také v trofejích, které poskytují jiné zobrazení a třídění. Novinky se nachází i v nástrojích pro rodiče, kteří dostanou do telefonu upozornění, pokud jejich ratolest žádá o hraní nějaké hry.

První várka doporučených SSD

Narazíme samozřejmě ale také na inovace, které bohužel domácí hráči příliš neocení. Uživatelé služby PlayStation Now si například mohou vybrat, zda chtějí streamovat hru v rozlišení 720p, nebo 1080p.

A magazín Digital Foundry mezitím už stačil přijít s první várkou doporučených SSD pro PlayStation 5. Ve výčtu samozřejmě nechybí námi dnes už jednou zmiňovaný Seagate FireCuda 530. Ale najdeme tu i Western Digital Black SN850, Gigabyte Aorus NVMe Gen 4 7000S, Patriot Viper VP4300, Samsung 980 Pro a Sabrent Rocket 4 Plus. Předpoklady a parametry Sony splňují papírově, ale Digital Foundry chce všechny výrobce ještě kontaktovat, aby se ujistili, že budou fungovat. A taky se samozřejmě chystá magazín tuto funkci testovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru