Unity propouští dalších 265 lidí a zavírá pobočky

Unity propouští dalších 265 lidí a zavírá pobočky

Nový CEO mluví restartu celé společnosti. Od začátku roku přišla o 1200 zaměstnanců

Zdroj: Unity
29. 11. 2023

Když společnost Unity oznámila v polovině září nový monetizační plán pro svůj engine, jasně uvedla, že důvodem zavedení nových poplatků je najít další financování pro efektivní chod a vylepšování nástrojů poskytovaných vývojářům. Jak to s celým plánem dopadlo, pravděpodobně víte, pokud jste sledovali naše zpravodajství – společnost ustoupila, reagovala na ostrou kritiku vývojářů a téměř vše vrátila do původního stavu. Přetrvala však nutnost buďto najít nový zdroj financování anebo výrazně snížit náklady na provoz, což se v průběhu letošního roku již třikrát podepsalo na snižování stavu zaměstnanců a uzavírání poboček. Poslední vlna, o které společnost informovala v noci z úterý na středu, znamená konec pro dalších 265 lidí, tedy necelé 4 procenta všech zaměstnanců Unity. Za své pak vezme 14 kanceláří rozesetých po celém světě včetně poboček v Berlíně či Singapuru.

Informaci o třetím letošním propouštění přináší agentura Reuters, která jej dává do souvislosti s ukončením spolupráce s trikovou společnosti Wētā filmového režiséra Petera Jacksona. Unity v roce 2021 koupila za 1,63 miliardy dolarů týmy, které se ve Wētā staraily o nástroje a technologie, nyní se jich ale zbavuje a snižuje tak své operační náklady. Co se týče uzavírání kanceláří, nejde vždy o velké týmy, v dílčích pobočkách Unity probíhala mnohdy jen administrativa nebo šlo o centrum pro komunikaci v daném regionu, i tak zní počet 14 uzavřených poboček vcelku výhružně. Propouštění se pak vedle části Wētā týká také větví v Bellevue, Washingtonu a došlo i na redukci počtu zaměstnanců v centrále v San Francisku. Tato část restrukturalizace zároveň přináší i zrušení pravidla, že zaměstnanci musí osobně docházet do svých pracovišť alespoň třikrát týdně, z čehož opět vychází, že by Unity ráda ušetřila i na provozních nákladech jednotlivých budov a kanceláří, byť o tom tímto způsobem zástupci společnosti otevřeně nemluvili.

CEO Unity Jim Whitehurst, který po fiasku s novým monetizačním plánem nahradil Johna Riccitiella, pak mluví doslova o restartu celé společnosti a očekávanému snížení aktivit, kterými se Unity zabývalo. Co to znamená pro zákazníky, je v tuto chvíli otázkou, fungování enginu jako takového tím ale samozřejmě není ohroženo a jde spíše o jeho budoucí vývoj a vylepšování. V závěru jen připomínáme, že v předchozích letošních vlnách propouštění přišlo o místo 300 lidí v lednu a 600 v květnu, což dohromady činí téměř 1200 zrušených pracovních míst. Momentálně v Unity pracuje kolem 7000 lidí.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru