Hyenas, Sega, Unikly záběry ze hry Hyenas od Creative Assembly

Unikly záběry ze hry Hyenas od Creative Assembly

Z hodinového záznamu zbyl na sítích jen úvodní tutoriál. Přesto vypadá hra poměrně lákavě

Zdroj: Sega
19. 8. 2022

V průběhu letošní „neE3“ oznámili vývojáři z Creative Assembly, že sci-fi střílečka, na které pracovali v uplynulých několika letech, ponese název Hyenas a během stručného odhalení představili základní vlastnosti, prvky a mechanismy. Ve hře se přesuneme do budoucnosti, kdy lidstvo opustilo Zemi, jenže zatímco zástupci těch nejvyšších vrstev společnosti přistáli na Marsu, obyčejní lidé přežívají na generační lodi nazvané Taint. Aby to ale boháčům oplatili, vydávají se ve tříčlenných týmech do velkých, vesmírem plujících skladišť všech oblíbených cetek z 80. a 90. let minulého století, které bohatým lidem kradou a prodávají dál. Vývojáři z Creative Assembly prezentovali v červnu také první trailer, a co je důležité pro tuto chvíli, lákali k registraci do uzavřeného alfatestu. A i když dopředu připomínali, že se nikdo nebude moci zatím pochlubit s dojmy, natož cokoliv z alfy sdílet, hráč s přezdívkou Glitch3r_ se na tohle pravidlo vykašlal a v průběhu noci přímo na YouTube uploadoval hodinový záznam hraní.

Jak zřejmě tušíte, video se na jeho kanále příliš dlouho neohřálo a prozatím neexistuje žádný mirror, na kterém by bylo možné záznam hraní zhlédnout. Ve vlnách internetu ale zůstalo alespoň několik úvodních minut tutoriálu, ve kterém je nicméně možné sledovat samotnou akci, což dosud Creative Assembly nebo lidé ze Segy nenabídli. Zároveň vám také uniklé video přesněji vysvětlí celý koncept získávání tzv. Merche, souboje s ostatními týmy a úniku z vesmírného skladiště zpět na Taint. Pohled na hru je sice výrazně ovlivněn kvalitou samotného videa – vyšší rozlišení nežli 720p s nízkým bitratem nemůžeme nabídnout – musím ale za sebe přiznat, že se mi samotná akce docela zamlouvá. S přihlédnutím k tomu, že je nutné kombinovat schopnosti jednotlivých hyen a postupovat v různých částech zápasu takticky, je lákavé i navzdory opravdu velmi barevnému provedení a třeba i faktu, že je hra zamýšlena jako free to play záležitost.

Samozřejmě bude hodně záležet na zbraních, ale i z toho mála je cítit určitá hmotnost, byť se nemůžeme bavit o zpětném rázu nebo čemkoliv, co by alespoň vzdáleně připomínalo chování skutečných zbraní. Na druhou stranu, Hyenas nechce být dalším Tarkovem – i když si od něj půjčuje extrakční mechanismy – takže v rámci stanoveného žánru a jeho pojetí si asi není nač stěžovat. Hyenas to ale budou mít nesmírně těžké, například v porovnání s Valorantem, ze kterého se možná nestal vykalkulovaný a chladnokrevný zabiják Counter-Striku, jak se mohlo ještě před vydáním zdát, ale komunitu má značnou a popularitu jakbysmet. Těžko také z videa posoudit další důležité aspekty podobných stříleček, jako je zvukový design pro uspokojivou orientaci v prostoru nebo schopnosti jednotlivých postav a jejich vybalancování. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že ačkoliv jsem na začátku Hyenas nepřikládal příliš velkou váhu a byl jsem trochu zklamaný, že se autoři Total Waru, ale také Alien: Isolation vydali tímto směrem, po zhlédnutí rozmazaného tutoriálového videa zůstávám ve svém přístupu ke hře otevřený.

Co víc, už za pár dní bychom měli vidět víc a je podle předchozích informací od vývojářů jasné, že budou probíhat další kola testování. Hra by pak měla dorazit pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru