Unikly záběry z údajného nového RPG od Sony

Unikly záběry z údajného nového RPG od Sony

Vývoj sci-fi hry má zprostředkovávat XDev. Autory mohou být lidé z People Can Fly

Zdroj: IconEra
9. 1. 2023

V průběhu uplynulé noci se na diskuzním portálu IconEra objevil krátký klip z údajně připravovaného sci-fi RPG od Sony. Video obdrželi provozovatelé portálu od anonymního zdroje s minimem informací, které však stačily k tomu, aby rozproudily živou debatu ve snaze identifikovat projekt i případné autory. Jak IconEra uvádí, hra má vycházet ze zcela nové značky, má ji pohánět Unreal Engine 5, záběry pochází z velmi rané verze, a co je důležité, vznikat má prostřednictvím studia XDev, které však zároveň slouží jako spojka Sony se second a third party studii, tedy takovými, které buďto vyvíjí hry pouze pro PlayStation, ale nepatří Sony, případně takové, které se Sony spolupracují nárazově.

Co se týče videa, nabízí jen několik sekund v nevalné kvalitě, a jak už bylo zmíněno, jde o rozpracovanou verzi hry prostou detailů. Vidíme vojáka či astronauta na vyvýšené plošině a velkou, patrně mimozemskou entitu v pozadí. Ona plošina vypadá jako část rozbité silnice a v pozadí lze vidět budovy, těžko ale usuzovat cokoliv dalšího, nad rámec 3rd person zpracování a pocitu, že sledujeme mix Mass Effectu a Gears of War. Zajímavější je proto zabývat se nejrůznějšími indiciemi, které stojí v pozadí a které by mohly alespoň částečně určit, o jaký projekt se jedná, případně kdo na něm ve skutečnosti pracuje.

Jak už je uvedeno výše, podle IconEra je za titul zodpovědný tým XDev z Velké Británie. Jen na vysvětlenou, jedná se o tým, který byl zformován ještě v době působení liverpoolského studia Sony a fungoval i po jeho zrušení v roce 2012. Nyní spadá pod střechu PlayStation Studios a je zprostředkovatelem spolupráce mezi Sony, jejími studii a společnostmi třetích stran. Tímto způsobem například vznikaly tituly od studia Housemarque, než jej Sony získala v rámci akvizice, případně se studii Sumo Digital, Lucid Games nebo Quantic Dream. XDev navíc v uplynulých letech rozšířil své pole působnosti také na Asii a Severní Ameriku a stal se důležitou platformou pro externí vývoj her pro PlayStation.

Právě zmínka o tom, že XDev zprostředkovává vývoj uniklého titulu, tak otevírá vějíř potenciálních vývojářů poměrně široce, ale už přichází první tipy. Mezi prvními se na Reseteře objevil příspěvek, ve kterém se uniklá hra dává do souvislosti s připravovanými tituly od polského studia People Can Fly. V průběhu roku 2021, když polské studio řešilo situaci kolem nepříliš úspěšné akce Outriders a ukončovalo spolupráci se Square Enix, mluvilo se na úrovni pracovních jmen hned o několika připravovaných projektech v různé fázi rozpracovanosti. Byly mezi nimi tituly Dagger, Gemini, Bifrost, Victoria a Red, přičemž poslední zmiňovaný by mohl ten na uniklých záběrech. Myslí si to insider modiz, který naznačil, že právě slůvko „red“ se nachází v pravém spodním rohu probíraného klipu. S jistotou to říci nelze, ale s přihlédnutím k tomu, že People Can Fly mají zkušenosti s Gears of War a hra slavný počin od Epicu připomíná, mohlo by tomu tak být.

Dalším kandidátem, který zatím vychází z diskuzí hráčů, je liverpoolské studio Wushu. Společnost založená v roce 2017 se podílela na vývoji celé řady AAA her jako externí tým – namátkou třeba Destruction AllStars, Baldur’s Gate III nebo The Ascent – a momentálně pracuje na vlastní sci-fi hře s vetřelci. To je sice vágní argument pro podporu tohoto tvrzení, ale v kombinaci s předchozí úzkou spoluprací se Sony už má určitou váhu. Samozřejmě ani v tomto případě nelze říct nic s určitostí a musíme počkat, až s oficiálním stanoviskem přijde Sony. Doplnit ovšem můžeme ještě reakci renomovaného insidera Dusk Golema, který o nějaké sci-fi hře pro Sony mluvil v loňském roce a v souvislosti s únikem ji v noci ještě jednou připomněl. Loni v říjnu narážel na hru s mimozemskými monstry, které by měly mít schopnost přelévat svou podobu. Teď ještě vyzývá k tomu, aby hráči video nesoudili příliš ostře, protože se má jednat o velmi ranou verzi, která už dnes neodpovídá aktuálnímu stavu. „Řeknu jen tohle, ale těším se a mějte hru v hledáčku. Upřímně mě zaujala,“ ukončil insider.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru