Unikly první skutečné fotky nového Xboxu Series X

Unikly první skutečné fotky nového Xboxu Series X

Zadní strana odpovídá nákresům. Sériové číslo někdo zaregistroval k uživatelskému účtu

22. 1. 2020

Microsoft už loni v listopadu učinil v souvislosti s konzolemi nové generace důležitý krok. Během předávání cen The Game Awards odhalil Phil Spencer nový Xbox Series X, který však na místě neprezentoval osobně, ale nechal hráče sledovat krátké video s několika záběry na trojrozměrný model. Dáme-li stranou následnou vlnu rádoby vtipných obrázků a dětinských posměšků na konto vzhledu nové konzole, řešila se především funkčnost a skutečná velikost. Lidé se ji snažili vypočítat na základě velikosti zobrazeného USB portu, případně pomocí vágního Spencerova popisu, že je nový Xbox přibližně jeden gamepad široký a tři gamepady vysoký. Od té doby jsme však neměli možnost vidět konzoli na jiných obrázcích, což se změnilo až v noci z úterý na středu, kdy se na diskuzním fóru NeoGAF objevily dvě fotky domnělého prototypu. Bez jakéhokoliv popisku je tam umístil uživatel s přezdívkou CurryPanda a spustil tím další vlnu debat zejména na konto dosud neviděné zadní strany s jednotlivými porty.

Pokud bychom se měli nejdříve zastavit u důvěryhodnosti obou fotografií, jejich pravost před několika hodinami potvrdil insider Brad Sams z portálu Thurrott. Tedy stejný člověk, který už začátkem ledna exkluzivně informoval o tom, jak zadní strana nového Xboxu vypadá a přinesl i nákres, který aktuálním fotografiím odpovídá. Tedy horizontálně umístěný servisní štítek, dva průduchy na obou stranách spodní části konzole a mezi nimi umístěné porty. Co víc, na fotografiích není k překvapení většiny diskutujících zakryté sériové číslo, které se tak podařilo jednomu člověku standardním způsobem zaregistrovat k jeho účtu na stránkách Microsoftu. Ve svém tweetu požádal Aarona Greenberga a Phila Spencera o to, aby ho nebanovali a potvrdil, že ihned poté, kdy zjistil, že databáze Microsoftu zařízení rozpoznala – byť jako „Non-specificNon-Specific“ – hned jej také odebral. Nakonec, věrohodnost fotografií do značné míry potvrzuje i náš vlastní úsudek, vzhledem k provedení vyfoceného zařízení, slícování jednotlivých částí a všem dalším detailům.

Součástí technického štítku je také bezpečnostní prvek v podobě K-Slotu, který je už dlouhé roky standardem pro uzamykání hardwaru.

Co se tedy týče jednotlivých portů, vše v zásadě odpovídá již zmiňovanému nákresu. Dvojice USB portů, ethernet, napájení konzole, HDMI výstup, S/PDIF zdířka pro výstup digitálního zvuku a trochu záhadný podlouhlý port. Na tomto místě je ale nutné znovu upozornit, že se jedná o prototyp konzole a tudíž jde s největší pravděpodobností o port pro komunikaci s diagnostickým zřízením, který se na prodejní verzi konzole z pochopitelných důvodů neobjeví. Tedy žádný slot pro SD kartu, jak mnozí analyzují – na tomto místě doopravdy není prostor k jakýmkoliv spekulacím. Součástí technického štítku je také bezpečnostní prvek v podobě K-Slotu, který je už dlouhé roky standardem pro uzamykání hardwaru – typicky notebooků – k ocelovému lanku, aby se například na výstavách či jiných veřejných místech předešlo nečekaným krádežím. I ten se nemusí do prodejní verze nového Xboxu probojovat a jeho umístění znovu spíše odpovídá tomu, že jde o prototyp konzole, u kterého hrozí, že by jej chtěl někdo odcizit.

Zmást byste se neměli ani tím, že na štítku není vyznačeno potvrzené jméno konzole a je nahrazeno pouze placeholderem – nevíme, z jaké doby toto konkrétní zařízení pochází, případně zda opět nešlo o snahu uchránit tajemství před tím, než bude název komunikován veřejně. Sečteno podtrženo, významně se přikláníme k tomu, že zařízení na fotkách existuje, jsme upřímně zvědaví na efektivitu navrženého způsobu chlazení a moc rádi bychom věděli, co se stane s člověkem, který fotky na internet vypustil. Kdyby mu náhodou dneska ráno nefungovala vstupní karta do kanceláře a u jeho stolu čekali dva nenápadní pánové s černými brýlemi, vlastně bychom se vůbec ničemu nedivili…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru