Battlefield 2042, Electronic Arts, Unikly první gameplay screenshoty z nového Battlefieldu

Unikly první gameplay screenshoty z nového Battlefieldu

Někteří influenceři se účastní uzavřeného testování. Další zase obdrželi zakódované vzkazy

Zdroj: EA
5. 6. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Zatímco na oficiální odhalení nového Battlefieldu, které připadá na 9. června, se stále čeká, vývojáři z DICE a společnost EA se nadále potýkají s opakovanými úniky. Po postupném zveřejnění větší části zamýšleného traileru se nyní dostaly na veřejnost neoficiální cestou také první screenshoty přímo ze hry.

Tak kdo to byl tentokrát?

Všeobecně se má za to, že pocházejí z nedávného uzavřeného testu, do kterého měli přístup vybraní hráči z řad influencerů a youtuberů. Proto ostatně část obrázků opět zakrývají černé plochy na místech, kde se nepochybně původně nacházel vodoznak, který by identifikoval původce úniku.

Ačkoli je screenshotů jen pár a mají nízkou kvalitu, v zásadě naznačují něco z toho, co se objevilo už dříve v informacích od insiderů. Kromě široké destrukce se máme v multiplayeru těšit na dynamické počasí a střídání dne a noci. To vše pod systémem, který minimálně neoficiálně vývojáři označují jako Levolution 2.0.

Vidět můžeme také některé z bitevních prostředků, o nichž byla řeč už dříve. Pravost screenshotů potvrdil i známý insider Tom Henderson, který upozornil, aby fanoušci neposuzovali hru podle pre-alfa záběrů. Láká také na dosud nevídanou míru customizace.

Shodou okolností v těchto dnech rozjela EA i svůj vlastní virální marketing. Některým influencerům začaly chodit soukromé zprávy, které říkají, že válka je jediná cesta domů. Nejde samozřejmě o žádnou novinku. Podobné “zakódované” vzkazy a náznaky využívají nejen autoři Battlefieldu z DICE, ale stejným způsobem lákají na nové díly i vývojáři Call of Duty. Ostatně část hráčů nevěří ani tomu, že screenshoty unikly náhodou.

Šéf EA Andrew Wilson se v aktuálním rozhovoru pro Bloomberg vyjádřil, že nový Battlefield bude obrovský, tak uvidíme, co nás čeká. Po formálním oznámení 9. června se hra detailně představí 22. července na akci EA Play Live. A my už se nemůžeme dočkat, jaké materiály si pro tyto příležitosti nakonec firma připraví.

Více informací o novém Battlefieldu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru