eFootball 2022, Konami, Uniklý gameplay z eFootballu většinu hráčů vyděsil

Uniklý gameplay z eFootballu většinu hráčů vyděsil

Kritizují všechno, od animací, až po kolizní systém. Neví se ale, o jakou verzi jde

Zdroj: Konami
7. 9. 2021
Název: eFootball 2022 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Je to jen několik dní, kdy se objevily první oficiální záběry z hraní nového ročníku série FIFA. Nutno přiznat, že hráči nebyli úplně ohromeni, a i když jsou změny patrné, nejsou v porovnání s několika posledními díly tak markantní, jak se patrně očekávalo. Ještě větší překvapení ale nyní zažívají příznivci fotbalu od Konami, který se pro letošní rok mění hned v několika ohledech – hra poběží na Unreal Enginu, mění se ve free to play záležitost a hlavně – všechno nasvědčuje tomu, že vývojáři udělali několik kroků zpátky. Fanoušci tak usuzují z nově zveřejněných záběrů, nutno ovšem podotknout – neoficiálních.

Více než 10minutové video v čínštině se objevilo na kanále Great Game TV Channel a vypovídací hodnotu do značné míry ztrácí proto, že bylo pořízeno snímáním televize kamerou či mobilním telefonem. Grafiku, zejména pak dílčí detaily, tak můžeme klidně pustit z hlavy, stále je však možné sledovat animace a celkový obraz hry, s nímž hráči nejsou v převážné míře vůbec spokojeni. Hra připomíná několik let staré předchozí ročníky, v záznamu lze najít spoustu grafických glitchů a nedodělků a například trávník nepůsobí zrovna reprezentativním dojmem. Nelíbí se ale třeba ani diváci, resp. jejich zpomalené animace, nebo chování záložníků, kteří nevytváří dostatek prostoru pro kombinaci a ze hry se – minimálně v podání toho, kdo video natočil – stává mechanická nuda.

Stranou nesmí zůstat zajímavé detaily, jako je chování dresů a látek jakéhokoliv oblečení obecně.

Nejsou to ale jen kritické ohlasy, které na konto uniklé ukázky přichází. Předně, není zcela zřejmé, o jakou verzi hry se jedná. Ačkoliv je na výběr již dříve avizovaná hrstka týmů a pravděpodobně se už jedná o předfinální build, je na místě zůstat féroví a dát vývojářům šanci. Stranou nesmí zůstat ale i zajímavé detaily, jako je chování dresů a látek jakéhokoliv oblečení obecně, případně pěkný nástup hráčů na hřiště a celkový start zápasu. Hráči se rovněž shodují, že ukázka z vlastního hraní působí lépe nežli oficiální trailery, vzhledem k jejich rozporuplné kvalitě to ale, hádáme, alespoň prozatím žádná velká výhra není.

Až do vydání první části eFootball tak nebudeme mít zřejmě zcela jasno, zda se všechny popisované změny projeví negativně, nebo budou moci hráči navázat tam, kde s fotbalem od Konami skončili. Vydání první verze, která bude podle vývojářů plnit roli demoverze, je naplánováno na 30. září. Hra se v tento den zpřístupní na PC a konzolích s tím, že značnou část pozornosti má zaujmout i na mobilních zařízeních, kde bude po přidání podpory standardních ovladačů dostupná plnohodnotná a vzájemně s ostatními verzemi kompatibilní hra.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru