Dead Space (remake), Electronic Arts, Uniklo přes šest hodin z remaku Dead Space

Uniklo přes šest hodin z remaku Dead Space

Obě videa z průchodu hrou jsou stále dostupná. Seznam trofejí zřejmě odhalil tajemství

Zdroj: EA
22. 1. 2023
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Ačkoli remake Dead Space vychází až za necelý týden, přesněji v pátek 27. ledna, už minulý týden jsme se dočkali uvedení launch traileru a s tím i dalších informací, kterých je v souvislosti s blížícím se vydáním stále víc. V noci na dnešek se ovšem na internetu objevilo i více než dvouhodinový stream, které dává na odiv průchod hrou, poté jej následovalo ještě jedno. Komentáře pod oběma nebo během samotného přenosu navíc hru většinou chválí. Bez ohledu na to, že se jedná o remake, raději upozorňujeme, že videa níže mohou pochopitelně obsahovat spoilery.

Datum vydání podle všeho příliš netrápilo francouzského hráče, jenž na YouTube vystupuje pod přezdívkou TheJSR67 – právě na jeho drobném kanálu se 140 odběrateli se v sobotu večer objevil dvou a půl hodinový stream ze hry, který sice nezahrnuje úplný začátek hry, ale nezačíná příliš daleko poté. Video se začalo šířit například díky Redditu GamingLeaksAndRumours, překvapivé však je, že po necelém dni je video na YouTube stále dostupné. A aby toho nebylo málo, během dnešního dne TheJSR67 přidal další stream, a to rovnou čtyřhodinový. Na jeho konci navíc divákům slíbil, že bude ve streamování pokračovat. Vzhledem k tomu, že jsou oba přenosy k dispozici ke zhlédnutí, můžete se sami ještě před vydáním či alespoň zveřejnění recenzí podívat, zda se vám hra zamlouvá. Hra je kompletně ve francouzštině, ale i obraz samozřejmě dokáže být bez znalosti jazyka pořádným spoilerem, mějte se tedy na pozoru, pokud se jim snažíte vyhýbat.

Zmiňme ale i něco málo z posledních střípků oficiálních, potažmo marketingových informací. Původní Dead Space dodnes platí za skvělou hororovou hru s výbornou atmosférou, ovšem i v tomto případě se měl remake posunout ještě dál. Vývojáři slibovali věrnost původní hře, ale zároveň vylepšení některých mechanismů včetně těch souvisejících s děsem nebo bojem. Podle technického ředitele Davida Robillarda je nicméně hra až natolik děsivá, že ji nedokázal hrát v noci a se sluchátky. Nakolik se však jedná o zhodnocení hororového zážitku a jak moc jde o marketingové fráze, to už budou muset vyzkoušet a posoudit sami hráči od 27. ledna. Navíc se objevil i seznam trofejí, z něhož lze vyčíst pár zajímavých věcí, nicméně…

Trofeje Dead Space se objevily v databázi PlayStationu, jak uvádí web TrueTrophies. Studio EA Motive zatím nic konkrétního nepotvrdilo, ale názvy a popisy některých trofejí (achievementů), působí dosti výřečně. Hráčům, kteří prošli originální hrou nebo s ní jsou obeznámeni, bude většina z nich povědomá, ovšem jedna z nich obzvlášť zaujme. Tato stříbrná trofej nese název „Reunion“ a měla by být dle popisu udělena za zhlédnutí alternativního konce v libovolném režimu obtížnosti. O alternativním konci dosud nepadlo ani slovo, proto by mělo jít pro většinu hráčů o překvapení. Kromě již známých trofejí lze pak zahlédnout i tu za odehrání hry v režimu obtížnosti „impossible“ a New Game Plus.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru