Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Unikla půlhodina záběrů z Assassin’s Creed Valhalla

Unikla půlhodina záběrů z Assassin’s Creed Valhalla

Video nabízí pohled na krajinu a obléhání hradu. Hra připomíná Odyssey a Zaklínače

Zdroj: Ubisoft
6. 7. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Do startu očekávané prezentace Ubisoft Forward, na které chce francouzský gigant odhalit další detaily ze svých připravovaných titulů, zbývá ještě dlouhých šest dní. Pokud se však po velkém nedorozumění ohledně posledního „gameplay“ traileru těšíte na Assassin’s Creed Valhalla, do příští neděle čekat nemusíte. V průběhu noci totiž unikla půlhodina záběrů z rozpracované verze, kterou lze prostřednictvím odkazů z vlákna na Redditu stále dohledat na YouTube a jiných platformách. Ubisoft se pochopitelně snaží šíření videa zamezit, kvůli obrovské popularitě značky Assassin’s Creed a velkému očekávání se to však zcela efektivně nedaří. Důvodem přitom nemusí být jen pouhá skutečnost, že se video nemělo dostat na veřejnost, ale také kvalita záznamu a především rozpracovanost verze, v níž byly záběry pořízeny. Nápis „work in progress“ a velká spousta nedodělků odhaluje, že rozhodně nejde o finální produkt, hráčům to však nepřekáží ve vynášení soudů a u některých reputace Valhally v uplynulých sedmi osmi hodinách značně utrpěla.

Přijmete-li skutečnost, že záběry nelze považovat za reprezentativní ukázku finální verze, máte možnost sledovat plejádu zajímavých scén, které připomínají nejen předchozí díly série, ale v úvodu také třeba třetího Zaklínače. Paletou barev, jízdou na koni i podmanivým hudebním doprovodem nechávají vzpomenout na Geraltovo putování, ačkoliv náplň hry je zcela odlišná, stejně jako její další zpracování. Zajímavá je nicméně možnost přepnout během jízdy na koni také na filmovou kameru, kde se vývojáři z Ubisoftu pro změnu inspirovali u Red Dead Redemption 2, a vychutnávat si líbivá zákoutí anglické krajiny. Co se náplně videa týče, v oné půlhodině je zachycena mise, v níž se Eivor-žena snaží sjednotit lid ve východní části země a zaútočit na hrad Burgh, který však není v rukou sasů, ale jiného klanu vikingů.

Soubojový systém pak působí jako směsice Odyssey a Origins, takže nechybí například „spartský“ kop či dupání po padlých nepřátelích.

Samotné obléhání začíná nájezdem lodí, přičemž mechanismus ovládání se nezdá být bůhvíjak propracovaný. Také zapálené šípy mířící v četných salvách na přibližující se lodě nepůsobí zrovna uvěřitelně a ani souboj v tuto chvíli není zrovna uspokojující podívanou. Opět se ale vracíme k rozpracovanosti verze, ze které pochází záběry, což se neodráží jen v nečinném postávání mnoha NPC, ale také v nefungujícím osvětlení téměř všech scén, včetně krátkých dialogů a dějových předělů. Soubojový systém pak působí jako směsice Odyssey a Origins, takže nechybí například „spartský“ kop či dupání po padlých nepřátelích, ale přichází i novinka v podobě rychlého vrhání seker na vybrané cíle. Ve videu je nakonec zachycen i souboj s bossem – vikingem Ruedem a jeho vlkem – po kterém se může Eivor rozhodnout, zda poraženého soka ušetří, či definitivně odklidí z cesty. Bez ohledu na nové zasazení a některé nové prvky je ale na první pohled patrné, že jde o další díl série Assassin’s Creed, zvlášť když je krátce k vidění i práce havrana Synina a samozřejmě i hbité zlézání kolmých stěn. Nijak překvapivě pak nepůsobí ani strom schopností, který je vidět v závěru videa, byť svou hvězdnou mapou připomíná spíše Skyrim.

Na každý pád ale mějte stále na paměti, že video není v dostatečném rozlišení a patrně v něm nefunguje celá řada věcí. Oficiální záběry, s nimiž jsou vývojáři spokojení, budou s největší pravděpodobností dostupné 12. července během v úvodu zmiňované prezentace Ubisoft Forward.

Nahlásit chybu v článku

19

Napsat komentář

Další články
Nahoru