S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, THQ, Unikla konzolová verze S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Unikla konzolová verze S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Podívejte se na video z raného buildu. Na konzole se prý chystá celá původní trilogie

Zdroj: GSC Game World
3. 8. 2022
Název: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 3. 2007

Zatímco čekáme na S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, začalo se na internetu mluvit o starším dílu S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl z roku 2007. Důvodem je údajný únik konzolové verze a spekulace o tom, že by se na konzole mohly podívat rovnou hned tři starší hry z této série od GSC Game World. Uživatel s přezdívkou Nevajno1kto se podle svých slov dostal k rané verzi portu Shadow of Chernobyl pro konzole a věří, že se plánuje v budoucnu vydání celé původní trilogie. Tedy, že dojde také na S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky a S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat.

Zdroj: GSC Game World

Na konverzích se má pracovat společně s pokračováním. Nevajno1kto se například podle magazínu Exputer, ale i dalších zdrojů podělil o 4GB archiv, který má obsahovat testovací verzi a příslušné instrukce. Konzolovou verzi má pohánět upravený X-Ray Engine, ale nevzniká přímo v kancelářích GSC Game World. Ti na vývoj zřejmě jen dohlížejí. Pochopitelně má přijít s upraveným ovládáním pro gamepad, ale také jiným interfacem a inventářem. Nové mají být některé animace a prvky hratelnosti jako kruhové menu pro výběr zbraně.

Autoři ságy se zatím k úniku nijak nevyjádřili. Mnoha hráčům by ale nepochybně udělalo oficiální potvrzení informace obrovskou radost. Je také otázkou, zda by pro porty platila stejná konzolová exkluzivita jako u Heart of Chornobyl, který míří jen na Xbox. Alespoň v tuto chvíli. GSC Game World už dřív naznačili možnost remasteru starších her, ale nic nebylo oficiálně potvrzeno ani formálně oznámeno.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru