Resident Evil 4, Capcom, Uniklá data z Capcomu měla prozradit Resident Evil 4 VR

Uniklá data z Capcomu měla prozradit Resident Evil 4 VR

Hra bude podle časového plánu exkluzivní pro Oculus. Village má vyjít v dubnu i s demoverzí

Zdroj: Capcom
16. 11. 2020

Před týdnem jsme vás v novinkovém souhrnu informovali o úniku citlivých dat z Capcomu. Na rozdíl od předchozích incidentů, spojených s ransomware skupinou Egregor a společnostmi Crytek a Ubisoft, však japonští vývojáři a vydavatelé útok veřejně potvrdili a poměrně otevřeně se mluvilo jednak o 1 TB dat a jednak o výši výkupného, které má činit 11 milionů dolarů splatných v bitcoinech. Bez ohledu na vyšetřování a zjišťování okolností útoku se však začínají v diskuzích rozebírat jednotlivé úniky, mezi kterými má být i časový plán Capcomu, zahrnující nejen oznámené tituly, ale také řadu dosud neoznámených her. V seznamu tak figuruje například Resident Evil Village, domnělý battle royale ze stejného univerza, PC verze Monster Hunter Rise a také VR zpracování hry Resident Evil 4, o které se mluví jako o horkém kandidátovi na další remake po vzoru druhého a třetího dílu. Upozorňujeme ale, že informace není možné v tuto chvíli ověřit a je nutné nahlížet na ně jako na nepodložené spekulace.

Asi nejpřehledněji je celý únik popsán na portálu Resetera, informuje ale o něm řada magazínů s odkazem na sadu fotek, pocházejících s největší pravděpodobností z interní prezentace Capcomu. Je plná obrázků, pracovních názvů neoznámených projektů a nejrůznějších poznámek od lidí, kteří se k datům dostali jako první. Jedna z částí je přirozeně věnována zřejmě nejsledovanějšímu projektu v rámci série Resident Evil – Village – který má vyjít už příští rok. Podle dostupných informací by se tak mělo stát na konci dubna a k dispozici dle příslušného slidu prezentace bude offline i online verze hry. Právě ona multiplayerová část – kódově označována jako Dominon – je podle diskutujících na Reseteře zmiňovaným battle royale projektem, nic bližšího o něm ale v tuto chvíli nevíme. Resident Evil Village by měl být dostupný vedle PC a nových konzolí také na PlayStationu 4 (a pravděpodobně i Xboxu One), o verzi pro dosluhující generaci konzolí má ale prý Capcom mluvit až na prosincovém předávání cen The Game Awards, kde by mělo být oznámena i demoverze.

Tak trochu jiný únik...

I přes to, že je svět videoher neoddělitelně spjatý s úniky dat o neoznámených hrách, ve většině případů není získání takových informací spojeno s vydíráním a hrozbami z dalšího šíření, které by mohlo danou společnost výrazně poškodit. V případě útoku na Capcomu byla odcizena i osobní data zaměstnanců či obchodních partnerů, což v tomto případě činí z detailního zkoumání screenshotů a prezentací ještě citlivější téma. Ke cti diskutujících na sociálních sítích a fórech ale musíme přidat, že uniklé osobní údaje po internetu nekolují a ani my jejich šíření nebudeme žádným způsobem napomáhat.

Na konto Resident Evil Village pak můžeme doplnit i předpokládaný start předobjednávek v lednu příštího roku a očekávání 10 milionů celkově prodaných kusů. Hra by měla vyjít ve třech edicích – standardní, deluxe a sběratelské – v cenovém rozpětí od 60 do 220 dolarů. Zdá se, že součástí sběratelské edice bude vedle samotné hry, steelbooku či mapy k dispozici také soška, pravděpodobně Chrise Redfielda, který by měl ve hře sehrát důležitou, leč trochu neočekávanou roli. V případě Village se samozřejmě počítá i s digitálními bonusy, jako jsou speciální zbraně, zmíněna je i nejvyšší obtížnost za cenu jednoho dolaru, případně soundtrack nebo digitální artbook. Stejně jako v úvodním odstavci ale připomínáme, že informace nejsou ověřené, a jak někteří diskutující poukazují, nemusí být ani zcela aktuální.

Podle jednoho ze slidů bychom se mohli VR verze Resident Evil 4 dočkat už v dubnu příštího roku a v případě pravosti těchto informací by bylo pravděpodobné, kdybychom se o hře dozvěděli na The Game Awards.

Přesuňme se ale k Resident Evil 4, o kterém se v uplynulých týdnech a měsících tu a tam spekulovalo právě s odkazem na úspěch remaků druhého a třetího dílu. Očekává se, že Capcom bude v tomto trendu pokračovat, překvapivá je však informace, že bychom se měli dočkat verze pro VR. To by znamenalo změnu perspektivy z third person kamery, byť v případě čtvrtého dílu už poměrně akční a těsné, na pohled první osoby, ještě zajímavější je ale zmínka o headsetu společnosti Oculus. Tam by totiž měl Resident Evil 4 ve verzi pro virtuální realitu zamířit exkluzivně, není však v tuto chvíli zřejmé, zda by šlo o výlučnou, nebo jen časovou formu dohody. Podle jednoho ze slidů bychom se mohli hry dočkat už v dubnu příštího roku a v případě pravosti těchto informací by bylo pravděpodobné, kdybychom se o hře dozvěděli na zmiňovaných The Game Awards.

Co podle Capcomu přesně uniklo

Redaktoři Kotaku dali ve spolupráci s mluvčím Capcomu dohromady seznam informací, které měly před necelými dvěma týdny uniknout a jsou mezi nimi i dokumenty o vývoji, finanční zprávy a nejrůznější časové plány. Konkrétně se má jednat o osobní údaje devíti zaměstnanců, z toho pěti již bývalých. Dále informace o prodejích, finanční údaje, informace o partnerech a vývojová dokumentace. Potenciálně prý mohla uniknout data o 350 000 zákazníků a obchodních partnerů, včetně jmen podílníků a dalších zaměstnanců. Nabourána totiž byla databáze oddělení lidských zdrojů, čítající bezmála 14 000 zápisů se jmény, daty narození nebo e-mailovými adresami.

Co se týče dalších titulů, domnělá uniklá data zmiňují i další série, jmenovitě novou kolekci Ace Attorney pro PS4 a Switch, dále Monster Hunter Rise ve verzi pro PC, které by se hráči mohli dočkat v říjnu 2021 a také Devil May Cry 2 spolu s Umbrella Chronicles, a to v souvislosti s možným uvolněním zdrojového kódu fanouškům a autorům modifikací. Z neoznámených titulů a nad rámec zmiňovaného Dominionu to pak jsou projekty Guillotine pro Switch a další platformy, Reiwa bez uvedení platforem a multiplayerová střílečka Shield, která by měla být zaměřena na streamery. Capcom podle dostupných informací plánuje také uvést Resident Evil 7 a Village na Stadii, za což měla japonská společnost obdržet 10 milionů dolarů od Googlu. Od Sony za časovou a VR exkluzivitu Resident Evil 7 to pak mělo činit polovinu z této částky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru