Resident Evil 2

Únik z Netflixu popisuje děj seriálu Resident Evil

Natáčení má začít příští rok v Africe. První série nabídne osm dílů a nebude spojená s filmy

10. 2. 2020
Název: Resident Evil: Lék (hraný seriál) Datum vydání: 14. 7. 2022

Právě před rokem jsme se díky on-line magazínu Deadline mohli dozvědět o zajímavých spekulacích týkajících se slavné hororové série Resident Evil a plánovaného vstupu na televizní obrazovky. Tehdy se ale nejednalo o pokračování dnes již ukončené série s Milou Jovovich, ale o seriál z produkce streamovací služby Netflix. Detailů jsme se tehdy dozvěděli dost málo, nicméně díky pozoruhodnému úniku informací přímo od Netflixu se alespoň dnes něco nového přeci jen dozvídáme. A zvědavost to budí o to větší, že právě Netflix má teď čerstvě za sebou kvalitní zpracování Zaklínače (naši recenzi čtěte zde), což je opět značka blízká srdcím mnoha hráčů.

Série Resident Evil tu s námi v březnu bude již těžko uvěřitelných čtyřiadvacet let. Za tu dobu jsme samozřejmě zažili i slabší chvíle, nicméně po skvěle přijatém i velmi dobře prodávaném sedmém díle a po zdařilém remaku dvojky se dá říci, že je zpět na hororovém výslunní. Těžko si tedy představit lepší dobu pro příchod televizní série, byť ani tentokrát ze současného leaku nevyplývá, kdy by tak k něčemu takovému vlastně mohlo dojít. Nicméně tato už docela oficiální zmínka o sérii z produkce Netflixu se objevila přímo na webu streamovací společnosti a hbití fanoušci se mohli krátce podívat alespoň na popis chystané série: „Město Clearfield ve státě Maryland už dlouho stálo ve stínu tří zdánlivě nesouvisejících monster – Umbrella Corporation, vyřazeného Greenwoodského domu pro duševně choré a hlavního města Washingtonu. Dnes, dvacet šest let po objevení nákazy T-virus, začínají tajemství, jež zmíněná trojice drží pod pokličkou, vyplouvat na povrch a pandemie je za rohem.“

Zaklínač (seriál), Seriálový Zaklínač bude uveden už letos na podzim

Netflixem znovuobjevený vědmák

Je až s podivem, jak velkou pozornost Netflix přitáhl zpět k herní adaptaci Zaklínače. Původně vyšel třetí díl z produkce polského CD Projektu Red už v roce 2015, očividné stáří hry ale nebrání hráčům v tom, aby letitý titul svojí pozorností vyšvihli zpět na výslunní a na vrcholky prodejních žebříčků. A nejen to – tímto článkem si můžete připomenout, že vydání první série na Netflixu mohlo za to, že hra pokořila i vlastní rekord v podobě nejvíce současně hrajících. A dá se předpokládat, že příchod série Resident Evil by mohl mít velmi podobný dopad.

Prohlášení Netflixu zřejmě nemělo ještě spatřit světlo světa a bylo prakticky ihned staženo, jenže jakmile se něco objeví na internetu, tak už zkrátka není cesty zpět. Za to lze vděčit mimo jiné například webu Wayback Machine, který zaznamenává proměňující se podobu webových stránek a zachytil ji i v tomto případě. Jako první už fanoušky série může zarazit zasazení: městečko Clearfield zkrátka není Racoon City, ale na druhou stranu, ostatní důležité aspekty se zdají být na svém místě. Tím je samozřejmě myšlena společnost Umbrella Corporation a smrtící T-virus. Dosavadních informací je prozatím pomálu, nicméně i z toho mála již víme, že série má více prohloubit lore a zaměřit se má zejména na dění ve zmíněné korporaci. Samotné příběhové pozadí je přitom již dostatečně bohaté a za více než dvě dekády existence série je z čeho vybírat. Nicméně aktuálně netušíme, kam přesně z hlediska časové osy by mohla být série od Netflixu zasazená. Z toho logicky vyplývá, že prozatím netušíme ani to, jaké postavy by se mohly v seriálu objevit.

Dle zdrojů webu má natáčení probíhat letos, začít má v červnu a hotovo by mělo být do října. Seriál má vznikat zejména v severní Africe.

Prozatím se fanoušci mohou opírat pouze o spekulace a o zákulisní informace. Tam spadají i informace vyšťourané webem Redaninan Intelligence. Ten se sice zaměřuje na informace o Zaklínači z produkce Netflixu, i tak ale v tuto chvíli nabídl střípky informací o Resident Evil. Dle zdrojů webu má natáčení probíhat letos, začít má už v červnu a hotovo by mělo být do října. Seriál má vznikat zejména v severní Africe a start preprodukce je naplánovaný na letošní duben. Jak je u Netflixu zvykem, první sezóna (kolik jich bude, to dosud není známo) obsáhne osm epizod. Herecké obsazení je sice neznámé, s určitostí ale víme, že se má jednat o hraný seriál. Záhodno je také zmínit, že Netflix spolupracuje s produkční společností Constantin Film, která stojí za dosud natočenou sérií hraných snímků s Milou Jovovich. Z dosavadních informací nadále víme, že původní filmový režisér Paul W. S. Anderson na palubě nového seriálu není, byť jde o tvůrce úspěšného. O kvalitách série snímků si můžeme sice myslet cokoli, s tržbou přesahující jednu miliardu dolarů jde ale každopádně o nejúspěšnější filmovou sérii postavenou na herní předloze. Tak jako tak se vedle seriálu od Netflixu fanoušci série dočkají i rebootu oné filmové série. Jde zkrátka o lukrativní značku, která má stále značný potenciál.

Jak to dopadne a co z dosavadních informací je založeno na pravdě, to teprve uvidíme. Nicméně zatím to vypadá slibně a pokud vše půjde dle plánu, tak se už možná příští rok dočkáme další atraktivní seriálové adaptace. Na to konto lze připomenout, že na stříbrná plátna se vrátí mimo jiné i hororová série Silent Hill.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru