Únik odhalil prototypy pohybového ovladače Wiimote

Únik odhalil prototypy pohybového ovladače Wiimote

Nintendo před vydáním opakovaně experimentovalo s periferií, která udělala z Wii hit

Zdroj: Nintendo
21. 7. 2021

Prostřednictvím takzvaného gigaleak, jak se nazývá starší obří únik informací společnosti Nintendo, jsme se nyní dozvěděli, jak také mohl původně vypadat ovladač Wii Remote nazývaný též Wiimote pro konzoli Nintendo Wii. Fanoušci se nadále prohrabují obrovským množstvím dat, z nichž tu a tam vyplyne nějaká zajímavost.

První sada obrázků pochází z července 2005, tedy období víc než rok před uvedením konzole na trh. Tehdy se ještě uvažovalo, že celá konzole bude mít zelenou barvu. Jak můžete sami vidět, v některých momentech Wiimote ještě víc připomínal klasický televizní ovladač, který jej inspiroval a který také pro mnoho hráčů odboural bariéru a obavy z tradičního gamepadu. Je patrné, že návrháři si hráli s více tlačítky, třeba těmi L a R, i jejich rozložením. Wiimote také mohl mít ovládací kolečko nebo podobu připomínající ještě víc ovladače k moderním chytrým televizím.

I když už se ustálila podoba samotného ovladače a jeho tvar, Nintendo si dál hrálo s označením jednotlivých tlačítek. Namísto plusu a minusu tak mohl Wiimote funkcemi “Zpět” a “Pauza”. A nebo se místo nich mohly objevit další symboly šipek, což jen dokládá, že žádný detail není příliš malý na to, aby ho bylo možné jen tak odbýt. Konkrétně tady šlo prý Nintendu o to, aby byly jednotlivé značky co nejvíc srozumitelné dospělým i dětem a univerzální z pohledu zákazníků po celém světě.

Wiimote v konzoli GameCube

Na prototypy ovladačů na Twitteru upozornil uživatel s přezdívkou TV | Dreamers Dev. Ten zveřejnil také další prototypy takzvaného Nunchuku nebo dokonce senzoru k televizi tak, jak vypadaly ještě předtím, než dostaly definitivní podobu. Konkrétně u prvních Wiimotů najdeme jiná mnohem obyčejnější tlačítka i alternativní způsoby propojení. Všechny aktuální obrázky mají pocházet z uniklých mailů.

Nejde ale o první podobné fotografie a návrhy. Už dříve jsme měli možnost spatřit některé pracovní verze ovladačů pro Nintendo Wii. Třeba na podzim 2018 se dostaly na internet fotky vydraženého prototypu připojeného kabelem do konzole GameCube. I tento Wiimote využíval ethernetový port namísto toho pozdějšího proprietárního. Senzor bar by zase zapojen do konzole přes slot na paměťovou kartu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru