Uncharted zamíří po premiéře v kině nejdříve na Netflix

Uncharted zamíří po premiéře v kině nejdříve na Netflix

Víceletá smlouva zahrnuje také Bullet Train, Spider-Mana a potenciálně i Ghost of Tsushima

Zdroj: Sony
9. 4. 2021

Společnost Sony uzavřela partnerství s Netflixem a podepsala víceletou smlouvu, která streamovací platformě zaručuje být ve Spojených státech a potenciálně i dalších regionech první, kdo přinese filmy Sony Pictures mimo kina a fyzické nosiče. Smlouva se vztahuje na filmy, které budou uvedeny od roku 2022, ovšem vedle premiér nových snímků zahrnuje přednostní právo na uvedení direct-to-streaming filmů, stejně jako dohodu o natočení několika vlastních právě v režii Netflixu. Z pohledu filmových fanoušků se jedná například o Morbius, Bullet Train, Where the Crawdads Sing, ale také budoucí pokračování Spider-Man: Into the Spider-Verse, dále čtvrtého Spider-Mana s Tomem Hollandem, Venoma a očekávané Jumanji 3, resp. další Mizery. Zpozornět by ale měli i hráči, kterých se týká potvrzené uvedení chystaného filmu Uncharted a v budoucnu potenciálně i Ghost of Tsushima.

Zajímavé bude rovněž sledovat dění kolem nedávno oznámeného filmu Ghost of Tsushima, který ale ani předběžné datum premiéry nemá a je tudíž otázkou, zda se ho bude smlouva vzhledem ke své platnosti týkat.

„Sony Pictures je skvělým partnerem, takže jsme nadšení z možnosti rozšířit náš vztah skrze tuto dohodu,“ uvádí ředitel divize Global Films v Netflixu Scott Stuber. Ono rozšíření vztahu pak odkazuje k tomu, že Netflix už má z dřívějška uzavřenou dohodu se Sony Pictures Animation a postupně ji rozšířil na další studia spadající pod jednu střechu. Jen namátkou jde o TriStar Pictures, Sony Pictures Classic, Stage 6 Films nebo Columbia Pictures. Obecně se tak z Netflixu stává pro Sony Pictures Entertainment velmi významný partner, plnící současně i funkci vlastní streamovací platformy, pro kterou se ale Sony alespoň prozatím nerozhodla.

Pochopitelně i z tohoto důvodu si prezident SPE Keith Le Goy nově rozšířené partnerství pochvaluje a odkazuje na neustále se zvětšující publikum streamovacích platforem. Ty získaly na své důležitosti o to víc v době pandemické krize, kdy se celé odvětví kin a do nich uváděných filmů v podstatě zastavilo, na druhou stranu se ale staly trnem v oku filmových společností, které nechtěly z nejrůznějších důvodů premiéry do těchto služeb pouštět. Připravily by se tak o příjmy z prodeje vstupenek, ale třeba i zařazení do možných nominací na Oscary, což vyústilo v řadu nepříjemných odkladů a nutnosti hledat financování na překlenovací dobu jinde.

Zdroj: Stryder HD

Zpátky ale k filmům, které se objeví na Netflixu – jak už jsme uvedli výše, hráče zřejmě nejvíc zajímá Uncharted s Tomem Hollandem a Markem Wahlbergem. Premiéra je naplánovaná na 18. února 2022, a ačkoliv neznáme přesný rozvrh, na Netflixu by se novinka mohla objevit v řádu nadcházejících měsíců. Zajímavé bude rovněž sledovat dění kolem nedávno oznámeného filmu Ghost of Tsushima, který ale ani předběžné datum premiéry nemá a je tudíž otázkou, zda se ho bude smlouva vzhledem ke své platnosti týkat. Z druhé strany pak ale vzniká mírný paradox, protože pro změnu seriálová adaptace The Last of Us vzniká ve spolupráci s HBO a na této dohodě se logicky nic nemění.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru