Úložiště Xboxu Series bude možné rozšířit 512GB kartou

Úložiště Xboxu Series bude možné rozšířit 512GB kartou

Unikly obrázky disku s poloviční kapacitou než dosud. Mohl by být až o 80 eur levnější

Zdroj: Microsoft
4. 10. 2021

Společnost Seagate je zatím jediná, která nabízí hráčům rozšiřující SSD pro konzoli Xbox Series. O elegantním řešení, při kterém na rozdíl od PlayStationu nemusíte provádět žádnou montáž, jsme informovali ještě před uvedením konzole a nutno uznat, že disk v podobě obyčejné paměťové karty má z uživatelského hlediska něco do sebe. Na druhou stranu se ale musí zájemci vzdát možnosti volby a řešení může být ve výsledku dražší, nežli prostá výměna SSD v PlayStationu 5. Pokud je to zrovna váš problém a nechcete například platit přes 6000 korun za 1 TB úložného prostoru navíc, je velmi pravděpodobné, že již brzy budete moci sáhnout po levnější, leč z pohledu kapacity menší variantě. Ve skladech amerických obchodů se totiž má nacházet 512GB model popisované rozšiřující karty, který bude možné předobjednat, případně se těšit na jeho brzké uvedení do prodeje. Společně s 512GB kartou se pak má chystat také certifikované externí SSD s logem Xboxu, které je možné připojit ke konzoli pomocí kabelu a využít nejen na hry, ale také například pro ukládání záznamů z vlastního hraní.

Zdroj: Windows Central

Jako první informovali o úniku redaktoři magazínu Windows Central, kteří anonymně obdrželi fotografie ze skladu nejmenovaného amerického prodejce s elektronikou. Zdá se pravděpodobné, že nové disky by mohly být k dispozici v období Vánoc, případně během probíhající podzimní sezóny. Informace se navíc zdají velmi pravděpodobné nejen díky autenticitě výše uvedené fotografie, ale také ve spojitosti s podobnými náznaky, které přicházely už od minulého týdne. Jak Windows Central upozorňuje, už v polovině září se v databázi francouzského obchodu Micromania objevil zápis, který odpovídá výše přiložené fotografii – tedy rozšiřující SSD pro Xbox Series s kapacitou 512 GB od Seagatu. Ještě před tím, než zápis z databáze zmizel, objevila se u něj i předpokládaná cena 155 eur, což je přibližně o 70-80 eur méně, než za kolik se prodává 1TB varianta. Dle informací francouzského magazínu XboxSquad pak odhad ceny odpovídá dalším zdrojům, se kterými jsou obeznámeni a s daní by tak nový disk mohl přijít na 150-170 eur.

Pokud bychom chtěli odhadnout českou cenu, rozdíl mezi oficiální udávanou cenou za 1TB disk v eurech a českých korunách se liší přibližně o 400 korun, v takovém případě by tedy varianta s poloviční kapacitou mohla přijít na 4000-4500 korun, což se už jako super výhodná nabídka nezdá. Jen pro kontext, rozšířit úložiště v PlayStationu 5, což v tuto chvíli mohou díky poslední aktualizaci firmwaru už všichni uživatelé, lze už za přibližně 2500 korun v případě 500 GB a 4000 v případě 1 TB prostoru navíc. Bavíme se ale o jedné z nejlevnějších variant a disku WD Black SN750 SE, který plně nevyhovuje požadavkům Sony, ale dle nedávného testu Digital Foundry funguje pro hraní her plnohodnotně. Stejně jako v jakémkoliv jiném případě, ve kterém dochází na rozebírání zařízení se zárukou, vás ale musíme upozornit, že jakýkoliv zásah do vlastní konzole, případně podobné testy, provádíte na vlastní riziko a v zájmu zachování funkčnosti doporučujeme držet se oficiálních specifikací a pokynů Sony.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru