Uemacu už celý soundtrack asi neudělá

Uemacu už celý soundtrack asi neudělá

Skladatel Final Fantasy je dál aktivní, ale nemyslí si, že bude mít síly na celou další hru

Zdroj: Sharon Nathan
26. 2. 2024

Skladatel Nobuo Uemacu, který se proslavil hudbou k sérii Final Fantasy, se domnívá, že už další kompletní soundtrack ke hře nenapíše. Ačkoli ještě přispěl titulní skladbou pro hry Final Fantasy VII Remake and Final Fantasy VII Rebirth, na kompletní soundtrack už se necítí. Prohlásil to pro německý Zeit Online (via VGC). “Museli byste se tomu věnovat na plný plyn dva až tři roky. A já si myslím, že už na to nemám fyzické ani psychické síly,” tvrdí legendární japonský hudebník.

Podle svých slov bude čas, který mu zbývá, raději věnovat ostatním projektům. Sluší se nicméně zmínit, že i když Uemacu patří mezi veterány, rozhodně nemusí pomýšlet na konec kariéry. Je mu – troufnu si říct – teprve 64 let. Jeho poslední kompletní herní soundtrack patří titulu Fantasian od studia Mistwalker. Vytvořil jej původní autor Final Fantasy Hironobu Sakaguči. Už v roce 2021 Sakaguči prohlásil, že se domnívá, že by to mohl být poslední poslední soundtrack jeho kolegy s ohledem na jeho zdravotní potíže.

Kromě titulních skladeb k vylepšeným verzí FFVII je Uemacu z poslední doby podepsaný také pod titulní skladbou ke hře Fairy Fencer F: Refrain Chord od studia Compile Heart a dál dělá vlasní věci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru