FIFA 21, EA Sports, UEFA prodlužuje exkluzivní spolupráci s EA Sports

UEFA prodlužuje exkluzivní spolupráci s EA Sports

V sérii FIFA najdou hráči i nadále Ligu mistrů a Evropskou ligu. V přípravě je 6 mobilních her

Zdroj: Electronic Arts
2. 2. 2021
Název: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 9. 10. 2020

V konkurenční bitvě mezi fotbalovými sériemi FIFA a Pro Evolution Soccer v posledních letech přitvrdilo. I když byli vývojáři z EA Sports dlouhé roky považování za hegemony, co se licencí a zastoupených klubů i soutěží týče, společnost Konami dokázala status quo nabourat například výhradními právy na FC Juventus a další italské týmy. Zda budou aktivity japonských vývojářů pokračovat, není v tuto chvíli známo, z druhé strany barikády se ale dnes ozval hlasitý signál, že EA nashromážděné licence rozhodně pouštět nechce. Po jednání s fotbalovou asociací UEFA totiž došlo na uzavření další dlouholeté exkluzivní smlouvy, která zaručuje, že Liga Mistrů, Evropská liga a Superpohár budou dostupné výhradně v dalších ročnících série FIFA.

Vývojáři také zmiňují, že hráči série už k dnešnímu dni odehráli přes 150 milionů minut ve virtuálních zápasech Ligy mistrů a důležitost celé značky podtrhují více než 325 miliony prodanými kusy.

„Electronic Arts dnes informuje o získání víceleté licence od UEFA, díky které zůstane ten nejlepší fotbal exkluzivní pro EA Sports. [Oba subjekty] jsou synonymem inovací, soutěživosti a odhodlání hru neustále posouvat kupředu,“ zní prohlášení v tiskové zprávě. Licence se dále vztahuje na e-sportovou Ligu mistrů, která je důležitou součástí soutěžní struktury série FIFA a je zařazena do celosvětového kompetitivního programu pod správou EA a UEFA. Vývojáři také zmiňují, že hráči série už k dnešnímu dni odehráli přes 150 milionů minut ve virtuálních zápasech Ligy mistrů a důležitost celé značky podtrhují více než 325 miliony prodanými kusy, které měla série za celou svou existenci zaznamenat.

Jen k minulosti se ale Electronic Arts neobrací – nad rámec nevyřčeného příslibu, že se i letos dočkáme dalšího plnohodnotného ročníku – chtějí vývojáři pracovat na rozšiřování dostupnosti FIFA Online 4. Free to play spin-off, který byl původně zaměřen na Asii, se zpřístupní potenciálním 80 milionům nových hráčů v 15 zemích, kam spadá například Rusko, Polsko či Turecko. Navíc bude FIFA 21 přístupná od 17. března také na Stadii a v přípravě je podle tiskové zprávy rovnou šest mobilních titulů. Čítat by měly nejen simulace, ale také unikátní arkádové formáty, nabízející nové způsoby hraní pro všechny, ať už to ve výsledku znamená cokoliv. Bližší informace právě o titulech pro mobilní zařízení nicméně slibuje EA zveřejnit až později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru