Údajně zrušený Titanfall měl být sólo kampaní v Apexu

Údajně zrušený Titanfall měl být sólo kampaní v Apexu

Spekulace Jasona Schreiera rozšiřuje Jeff Grubb. Apex paradoxně vývoj Titanfallu brzdí

Zdroj: Electronic Arts
4. 2. 2023

Pokud patříte k fanouškům série Titanfall, poslední roky zřejmě nepatřily k nejšťastnějším. Po dvou dílech není další pokračování na obzoru a nedávné informace naděje ještě podkopaly. Řeč je o zprávě Jasona Schreiera, který navazoval na zrušení mobilních her Apex Legends Mobile, resp. Battlefield Mobile, aby přišel s informací, že stejný osud potkal i nový singleplayerový Titanfall. Ve svém článku na stránkách agentury Bloomberg se opírá o výpovědi tří lidí obeznámených se situací ve studiu Respawn a zrušený Titanfall Legends, jak se měl projekt pracovně jmenovat, připisuje designérovi Mohammadu Alavimu, který však či právě proto začátkem loňského roku po necelých 20 letech odešel. Nově se však ozývá novinář Jeff Grubb, který bývá rovněž zásoben zajímavými informacemi a staví Schreierovu zprávu do trochu jiného kontextu.

Podle Grubba (přes VGC) totiž neměl být Titanfall Legends třetím dílem série, ale pouze singleplayerovým přídavkem do hry Apex Legends. Uvedl to ve svém pořadu Game Mess Decides, byť samozřejmě nejde o oficiální informace a je nutné přistupovat k nim podobně s nadhledem, jako v případě zprávy Bloombergu. Přesto Grubb vcelku sebevědomě tvrdí, že mělo jít o projekt vnořený do nabídky Apexu, využívající skutečnosti, že se obě hry odehrávají ve stejném vesmíru. „Titanfall Legends nebyl Titanfall 3, protože – alespoň já to tak vidím – v hlavách [vývojářů] měl být Titanfall 3 nová, samostatná hra se singleplayerovou kampaní a vlastním multiplayerem,“ vysvětluje pak novinář a naznačuje, že tohle uvažování vzalo za své s vydáním Apexu.

„Za dva týdny obdrží Apex Legends mód team deathmatch a vždy bylo v plánu učinit ze hry platformu, kde byste se dostali k různým druhům stříleček v rozšířeném univerzu Apexu a Titanfallu,“ dodává Grubb. Titanfall Legends měl proto zapadat do těchto plánů podobně jako třeba pracují s kampaní pro jednoho hráče a multiplayerem vývojáři Call of Duty, vůči kterým se ale chtěli lidé z Respawnu vymezit. Údajně chtěli, aby se singleplayerová kampaň nehrála jako další CoD, ale aby hráči naopak využívali speciální schopnosti, jako je běhání po zdech. Ve hře se měly objevit známé postavy z Apexu spolu s milovaným mechem BT-7274 z Titanfallu 2 s tím, že hráč na sebe měl vzít roli Bliska. Zmíněný BT měl v příběhu sehrát podstatnou roli, takže by se patrně vysvětlilo, jestli je, či není mrtvý a hlavně by hráči mohli díky postupnému nacházení lepších částí robotova šasi získat superschopnosti.

Podle Grubba vývojáři rovněž počítali s tím, že bude docházet k hlubší interakci s hrdiny Apexu, aby došlo k ještě silnějšímu provázání a pravděpodobně ab se zvýšil chuť hráčů, skočit po odehrání kampaně do battle royale soubojů nebo do jakéhokoliv jiného herního módu, s nímž má či měl Apex přijít. Jedna z frází, kterou měli lidé z Respawnu používat pro popis hry, pak měla znít „mix Johna Wicka s Tony Hawkem“, což ještě víc podtrhuje akrobacii a využívání všech prostředků pro pohyb a zdolávání překážek. Do toho ale měla být samozřejmě zamíchána zběsilá akce, pro kterou pro změnu dle Grubba využívali vývojáři jako inspiraci Doom Eternal.

Bohužel, lidé z Respawnu ani Electronic Arts se k těmto zprávám nevyjádřili a je nepravděpodobné, že se tak v této době stane. Nevylučujeme sice, že časem může dojít na rozluštění tohohle příběhu prostor třeba na některé z konferencí, ale s přihlédnutím k tomu, že jsou Apex a – doufejme – také Titanfall stále aktivními značkami, vývojáři o svých plánech příliš ochotně mluvit nebudou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru