Účast na GDC hromadně ruší další velké firmy

Účast na GDC hromadně ruší další velké firmy

Do San Francisca nepřijedou po EA či Sony ani Epic Games, Microsoft nebo Unity

28. 2. 2020

Ani trochu nás to netěší, ale zprávám v souvislosti s koronavirem se nevyhneme ani na Vortexu. Po společnostech Sony, Facebook, respektive Oculus VR, Kojima Productions nebo EA svou účast na letošním ročníku akce GDC (Game Developers Conference) ruší další významní hráči. A na internetu už se ironicky žertuje, kdy účast na GDC odřekne i GDC.

Mezi posledními přibyla na seznam odhlášených účastníků společnost Epic Games. Autoři Unreal Enginu se samozřejmě stejně jako ostatní odvolávají na riziko nákazy a obavy o zdraví svých zaměstnanců. Na akci nedorazí ani vývojáři dalšího populárního enginu z Unity Technologies. Šéf společnosti John Riccitiello v příspěvku na oficiálním blogu označil účast za příliš riskantní.

Unity i Microsoft chtějí novinky prezentovat on-line

Firma nebude mít na místě žádný stánek ani přednášky a zaměstnancům doporučila, aby do San Francisca nejezdili. Novinky chce Unity prezentovat prostřednictvím internetu. Unity přitom mívá na místě jeden z největších stánků a na jeho prezentaci se oznamují a předvádí tradičně rovněž zajímavé hry, které technologii využívají.

Z GDC se stahuje také Microsoft. V příspěvku na blogu podobně jako další firmy prohlásil, že šlo o těžké rozhodnutí, ale je v zájmu hráčů, vývojářů, zaměstnanců firmy i dalších partnerů. Také Microsoft bude nakonec své novinky streamovat on-line v termínu GDC. Digitální akce má přinést většinu obsahu, který se původně plánoval pro konferenci. Bude se na ní samozřejmě mluvit o technologiích a zúčastní se jí nějakou formou studia Mojang, The Coalition, Double Fine, inXile, Compulsion, Rare, Obsidian nebo Undead Labs.

Starosta Bostonu neúspěšně vyzýval Sony, aby nepodléhala panice, byla příkladem pro ostatní a akce se zúčastnila.

Akce GDC se má uskutečnit v termínu od 16. do 20. března v kalifornském San Franciscu. Otázkou zůstává, zda se nakonec vůbec uskuteční, anebo se konference odloží, případně úplně zruší, jako se to stalo v případě Taipei Game Show a mnoha dalších asijských akcí. Obavy ohledně nákazy se totiž nedaří rozptýlit a spíš v posledních dnech naopak sílí. Na GDC se přitom váže řada dalších aktivit. Ocenění za přínos videohrám přitom tu má třeba převzít vývojářka Roberta Williams, kterou proslavily klasické adventury od společnosti Sierra Entertainment.

Výrazně proto zeštíhlil také seznam účastníků akce PAX East, která se koná v Bostonu od 27. února do 1. března. Z veletrhu se odhlásily nebo výrazně redukovaly svou účast společnosti jako Sony, Capcom nebo Square Enix, jak jsme vás opakovaně informovali v novinkových souhrnech. Starosta města neúspěšně vyzýval Sony, aby nepodléhala panice, byla příkladem pro ostatní a akce se zúčastnila.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru