Účast na dnešní Opening Night Live potvrzuje i PlayStation

Účast na dnešní Opening Night Live potvrzuje i PlayStation

Uvidíme také hry od Ubisoftu, Warner Bros. či Activisionu. Chybět nemusí ani Halo Infinite

Zdroj: Ubisoft
25. 8. 2021

Ačkoliv bychom mohli díky včerejší konferenci Microsoftu považovat letošní digitální ročník Gamescomu za formálně zahájený, fakticky se tak stane až dnes večer. Moderátor Geoff Keighley v přímé spolupráci s organizátory veletrhu chystá další ročník své show Opening Night Live, a podle dění na sociálních sítích vrcholí přípravy. Už v průběhu noci přicházely zprávy přímo od Keighleyho, kterak se nachází na modrofialově osvíceném pódiu a dokončuje poslední detaily před tím, než celá akce úderem dnešní osmé večerní vypukne. U této příležitosti pak zveřejnil seznam potvrzených partnerů, jejichž hry budou v průběhu večera prezentovány nad rámec mnoha dalších překvapení, které vývojáři ve spolupráci s Keighleym přichystali. Ať už ale do kolonky překvapení spadá cokoliv, seznam vydavatelů a vývojářů podtrhuje, že by mělo jít o vskutku velkou událost, na které by se mohlo mluvit i o hrách, které ještě nemusí tak úplně klepat na dveře.

Začněme potvrzením účasti PlayStationu, kterou jsme sice částečně očekávali, ale nutno připomenout, že ještě v červenci se Sony na seznamu partnerů Gamescomu neobjevovala. Do určité míry to může rovněž vyvracet spekulace, že japonská společnost chystá vlastní prezentaci, například v duchu State of Play, která by byla spojena právě s německým veletrhem, vyvrátit, ani potvrdit to ale v tuto chvíli nemůžeme. V rámci Opening Night Live se nicméně můžeme těšit také na tituly od Activisionu – tady je potvrzenou samozřejmostí Call of Duty: Vanguard, ale nepochybně i další tituly. Dále například od Bandai Namco, které by mohlo ukazovat na Elden Ring. Ve výčtu dále nechybí ani Sega, Prime Matter, Deep Silver či Devolver Digital a v závěsu jsou ještě další velké ryby. Svůj prostor dostane Ubisoft, který by mohl promluvit nejen o aktuálně probíhající uzavřené betě Riders Republic, ale také o Far Cry 6. Dále je na seznamu Warner Bros. Games, takže není vyloučeno, že se konečně dočkáme nějaké aktualizace stran titulů jako Hogwarts Legacy či Gotham Knights, ale mnohem pravděpodobnější je, že to bude jen LEGO Star Wars: The Skywalker Saga… V neposlední řadě na seznamu figurují také Xbox Game Studios, bez ohledu na to, že si vlastní prezentaci odbyl Microsoft už včera.

Mluvit by se totiž mohlo o Halo Infinite, které hráčům citelně chybělo na zmiňované Xbox Showcase a i nám přišlo poněkud zvláštní, že se o očekávané hře Microsoft nezmínil ani v malém náznaku. Upřímně si myslíme, že titul, který se dočkal ročního odkladu a nedávno ještě vývojáři potvrdili, že na vydání nebude k dispozici kampaň v kooperaci, ani režim Forge, by měl dbát na přímočarou komunikaci, která nevyvolává žádné spekulace. Stal se ale přesný opak a fanoušci se po včerejší akci ptají, zda náhodou Halo Infinite nesužují další problémy, o kterých nevíme a zda platí příslib, že právě na Gamescomu dojde k odhalení data vydání. Vše ale nasvědčuje tomu, že tenhle příběh bude mít dobrý konec, protože si italský portál Aggiornamenti Lumia všiml, že na Xbox Storu mělo krátce svítit u produktu Halo Infinite (Campaign) datum 8. prosince 2021. Se stejnou informací pak přišel i tchajwanský online obchod, který rovněž slibuje hru v prosincovém termínu, čili je pravděpodobné, že někdo něco neuhlídal.

Jistí si ale budeme až večer během přenosu Opening Night Live, který pro vás coby oficiální partneři akce v České republice odstreamujeme živě s překladem důležitých částí i komentářem. Náš stream odstartuje už v 19.15 hod. na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru