Ubisoft zvažuje zdražení a naznačuje vydání budoucích her

Ubisoft zvažuje zdražení a naznačuje vydání nových her

Kdy mohou dorazit na trh nové Star Wars, Avatar, Far Cry 6 nebo Rainbow Six Quarantine?

Zdroj: koláž/Vortex
10. 2. 2021

Zpráva o posledních finančních výsledcích společnosti Ubisoft za uplynulé čtvrtletí přinesla jako obvykle i několik podrobností ohledně chystaných titulů, které by vás mohly zajímat v případě, že si nepotrpíte na investorskou hantýrku.

Next-gen hry za 70 dolarů?

Ubisoft se stále nerozhodl, zda cenu svých budoucích AAA her zvýší na 70 dolarů podobně, jako to už udělali někteří jeho konkurenti. Finanční ředitel Frédérick Duguet prohlásil, že sledují situaci na trhu a analyzují ji. Z našeho pohledu je situace trochu odlišná, protože třeba u digitálních verzí her od Ubisoftu pro PlayStation a Xbox došlo k jejich zdražení ještě před uvedením nové generace konzolí na trh.

Star Wars a Avatar od Massive

Za pozornost stojí také zmínka o nové open world Star Wars hře od švédského studia Massive. Autoři The Division jsou stále na začátku vývoje a hra vyjde až za několik let. Šéf Ubisoft Yves Guillemot navíc ujistil, že Massive je velký tým, který spolupracuje s dalšími studii po celém světě, takže letos i příští rok se hráči dočkají také novinek pro The Division. Kromě toho švédští vývojáři pracují ještě na hře podle Avatara, která by měla vyjít nejpozději do konce března 2023. O termínu Star Wars nechtěl Frederick Duguet vůbec mluvit. Guillemot ale dodal, že na Star Wars chce dělat spoustu vývojářů, takže s náborem nemá firma nejmenší problém.

Rainbow Six Quarantine

Tak trochu “zapomenutou” hrou je Rainbow Six Quarantine, který by měl letos konečně dorazit na trh. Ubisoft ovšem zvažuje, že nakonec vyjde pod jiným názvem. Důvodem je pandemie koronaviru, ačkoli hra pojednává o mimozemském parazitovi. Frédérick Duguet řekl, že Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine má vyjít do konce září. Původní Rainbow Six Siege už překonal 70 milionů hráčů a během posledních 12 měsíců se jeho komunita rozrostla o 15 milionů lidí, pochlubil se vydavatel.

Rekordní čtvrtletí díky Valhalle

Assassin’s Creed Valhalla pomohl Ubisoftu k nejúspěšnějšímu finančnímu čtvrtletí v historii. Byla to jeho neprodávanější hra v roce 2020 a měla rekordní start za první týden v rámci této značky. Ubisoft prý byl, co se prodejů týče na všech platformách dohromady, nejúspěšnějším vydavatelem v loňském roce. Šéf Ubisoftu Yves Guillemot prohlásil, že je pyšný na katalog her a vývojářské týmy, které v těchto časech zvládly vydat několik velkých her na různých platformách současně.

Zapomínat bychom samozřejmě neměli na to, že Ubisoft má dlouho ve vývoji i další hry jako Riders Republic, Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Roller Champions, The Settlers, Beyond Good and Evil 2 nebo Skull & Bones.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru