Tom Clancy’s The Division Heartland, Ubisoft, Ubisoft zrušil The Division Heartland

Ubisoft zrušil The Division Heartland

Free to play spin-off dlouholeté série světlo světa nespatří. Vývojáři jsou převeleni jinam

Zdroj: Ubisoft
15. 5. 2024

Středeční podvečer patří Ubisoftu, nikoliv však pouze díky odhalení Assassin’s Creed Shadows. Souběžně se zveřejněním finanční zprávy za celý uplynulý finanční rok totiž došlo na oznámení, že byl ve studiu Red Storm Entertainment ukončen vývoj free to play spin-offu série The Division s podtitulem Heartland. Hra, která byla představena už v roce 2021 a v průběhu svého vývoje měla projít několika změnami, se už nehodí do strategického plánu Ubisoftu a vývojáři z Red Stormu tak budou přesunuti k vývoji her XDefiant a The Division 3.

Informaci mezi prvními přinesl magazín Insider Gaming, který však nepřidává žádné bližší informace. Odkazuje pouze na zmíněné finanční výsledky, kde jsou zrušení hry věnovány sotva dvě věty. „V souvislosti se zvýšenou pečlivostí výběru investic se Ubisoft rozhodl ukončit vývoj The Division Heartland a přesunout vývojáře k lepším příležitostem,“ uvádí zátupci Ubisoftu. Insider Gaming se domnívá, že o „skutečných důvodech“ budeme informování později, je však možné, že údajné změny směřování hry mohly vést k frustraci vedení a ztrátě důvěry v úspěch celého projektu.

Na konto dnes zrušené hry můžeme přidat, že prošla několika uzavřenými testy, dočkala se také věkového ratingu od komise na Tchaj-wanu, a podle posledních spekulací měla vyjít v letošním roce. Hra neměla na hráče klást nutnost orientovat se v sérii, slibovala plnohodnotný, leč trochu jiný zážitek z The Division, nežli hlavní hry z této série, a měla dorazit na tradiční i cloudové platformy.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru