Far Cry 6, Ubisoft, Ubisoft skutečně vydal GOTY edici Far Cry 6

Ubisoft skutečně vydal GOTY edici Far Cry 6

Může být vaše za 3300 korun. Novinkou je plánované rozšíření Lost Between Worlds

Zdroj: Ubisoft
6. 10. 2022
Název: Far Cry 6 Vydavatel: Datum vydání: 7. 10. 2021 Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 7. 10. 2021

Na konci září se začalo spekulovat, že se Far Cry 6 dočká speciální výroční, tzv. GOTY edice, aniž by se k tomu tehdy Ubisoft jakkoliv vyjádřil. Nyní, bez většího rozruchu, skutečně ona edice vychází, a jak upozorňuje VGC, přináší s sebou kromě obsahu navíc – do kterého je zahrnuté i dosud blíže nepředstavené DLC Lost Between Worlds – také kontroverzi spojenou s cenovkou. Novou edici s veškerým obsahem, který pro Far Cry 6 kdy vyšel, seženete za 3300 korun, což není málo a ještě větší problém vyvstává, začnete-li nekompromisní cenovku porovnávat s aktuální cenou hry či jejích jednotlivých součástí.

Při postupném rozklíčování toho, co GOTY edice obsahuje a jak se ke všem součástem lze dostat prostřednictvím jiných edic, zjistíte, že cenovka je nastavena opravdu hodně vysoko.

Far Cry 6 Game of the Year Edition je dostupná na všech cílových platformách za výše uvedenou shodnou cenu přesahující 3000 korun. Nabídka je tak určená převážně pro hráče, kteří ještě Far Cry 6 nehráli a chtěli by obdržet kompletní balíček. Faktem ovšem je, že při postupném rozklíčování toho, co GOTY edice obsahuje a jak se ke všem součástem lze dostat prostřednictvím jiných edic, zjistíte, že cenovka je nastavena opravdu hodně vysoko a například i v kombinaci s probíhajícími slevami nedává příliš smysl.

Co se týče verze pro PlayStation, tam se cena zdá v porovnání s ostatními edicemi v pořádku, uvážíme-li, že peníze navíc oproti edici Gold zaplatíte za slibované příběhové rozšíření, které má dorazit již brzy. Edice Gold se na PS Storu prodává za 2749 Kč a vedle vlastní hry obsahuje season pass, který je klíčový i pro edici GOTY. Zaručuje totiž přístup ke třem epizodickým DLC a vylepšené verzi Far Cry 3 Blood Dragon, což se jeví jako poměrně solidní nabídka, jste-li fanoušci a Far Cry 6 se vám trefilo do vkusu. Drobný problém ale vidíme v tom, že Ubisoft speciálně u GOTY edice tyto dílčí stahovatelné součásti kategoricky vypisuje, včetně mírně nadbytečného potvrzení, že zahrnutý je také onen season pass a Blood Dragon, což má zřejmě vzbudit pocit, že jde o mnohem bohatší nabídku, než jakou nabízí season pass u edice Gold. Rozdílových 550 Kč tak je skutečně jen částkou, na kterou si Ubisoft cení Lost Between Worlds a trojici kosmetických balíčků, které jsou pro změnu součástí edice Deluxe a Ultimate. Pro uživatele by ale bylo jistě přehlednější, nesnažit se nabídku falešně přifouknout a jasně vypsat rozdíly.

Mluvili jsme ale o ceně, takže se přesuňme na Xbox Store, resp. do prostředí Epic Games Storu. Tam totiž probíhají slevy a rázem se zdá zcela zbytečné utrácet 3300 korun, když se za aktuálních 1099 Kč (!) nabízí edice Gold pro Xbox. Pokud tedy bude možné v budoucnu pořídit nové příběhové DLC za přibližně 500 korun a neprahnete po hrstce nových zbraní a skinů, ušetříte necelé 2000 Kč. Stejná situace je pak na Epic Games Storu, kde je edice Gold ještě levnější – 1031 korun – musíte si ale pospíšit, protože akce končí dnes v 17 hodin. Škoda tedy, že namísto oznámení, jaký další příběh nás ve Far Cry 6 čeká, se diskuze stáčí k ceně, nastavené a komunikované přinejmenším zvláštně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru