Ubisoft první várku her pro nové konzole nezdraží. Zatím

Ubisoft první várku her pro nové konzole nezdraží. Zatím

Zvýšení ceny po Vánocích nevyloučil. Yves Guillemot je spokojený se Skull & Bones

Zdroj: Ubisoft
23. 7. 2020

Na rozdíl od společnosti 2K a jejího NBA 2K se Ubisoft nechystá zdražit svou první várku next-gen her, která vyjde letos na podzim a před Vánoci. Prohlásil to šéf francouzského gigantu Yves Guillemot během rozboru posledních finančních výsledků. Hry jako Watch Dogs: Legion a Assassin’s Creed Valhalla by tedy měly mít standardní cenovku. I když jak jsme psali minulý týden, cena digitálních konzolových verzí na českém PlayStation Storu a Microsoft Storu třeba nečekaně a zatím bez vysvětlení stoupla.

Podle Phila Spencera z Microsoftu to nakonec budou zákazníci, kteří rozhodnou, jaká cena je pro ně ta správná.

Jak asi povšimla zahraniční média, Ubisoft však současně nevyloučil, že by pozdější tituly mohly stát víc než ty pro současnou generaci. Guillemot totiž kladl velký důraz na spojení stávající ceny s nadcházející vánoční sezónou. Vydavatel tím nepřímo navázal na velkou debatu posledních týdnů stran ceny her. Tu odstartoval bývalý představitel Sony Shawn Layden, když naznačil, že AAA hry by měly být kratší, anebo dražší, pokud mají být nadále rentabilní. Později vyšlo oficiálně najevo, že NBA 2K21 bude na PS5 a Xboxu Series X skutečně stát o 10 dolarů víc než na stávajících konzolích a PC, přičemž podle nejrůznějších náznaků o zdražení uvažují i další vydavatelé. Podle Phila Spencera z Microsoftu to nakonec ovšem budou zákazníci, kteří rozhodnou, jaká cena je pro ně ta správná.

Tím ale výčet zajímavostí rozhodně neskončil. Yves Guillemot se dotkl i tématu odkladů a Skull & Bones a jejich spekulované transformace. Z pirátského spin-offu na bázi námořních bitev z Black Flagu se místo prémiové hry má stát live service titul. S touto informací přišel minulý týden na základě vlastních zdrojů magazín Video Games Chronicle. Guillemot nereagoval přímo na nepotvrzenou zprávu o rebootu hry, ale vyjádřil se k jejím odkladům i zpoždění Gods & Monsters.

Ubisoft Forward sledovalo živě víc lidí než konferenci na E3

Oba tituly jsou podle něj v dobré kondici a Ubisoft je s nimi údajně spokojený. Popravdě řečeno, moc jsme se toho tedy nakonec nedozvěděli. Stojí přitom za připomenutí, že titul Skull & Bones byl oznámen už na E3 2017 a vyjít měl v roce 2018, kdy jsme jej také hráli na E3 a skutečně vše nasvědčovalo tomu, že se autoři blíží do cíle. S původní podobou ale nejspíš nebyl vydavatel spokojený a i ohlasy na hratelnou ukázku byly dosti vlažné.

Finanční ředitel Ubisoftu Frédérick Duguet se vyjádřil i k tématu nedávné digitální konference. Prozradil, že první show Ubisoft Forward přilákala víc současných diváků než předchozí prezentace na E3. Navzdory kritice hráčů si tak Ubisoft připsal rekordní “účast”. Pokračování této akce přijde v září a spekuluje se, že bychom se měli dozvědět víc o hrách Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine, Gods & Monsters, která má ale mít jiné jméno, a teoreticky bychom mohli spatřit právě i problémové piráty ze Skull & Bones.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru