Tom Clancy’s Splinter Cell (remake), Ubisoft, Ubisoft propouští v týmu remaku Splinter Cellu

Ubisoft propouští v týmu remaku Splinter Cellu

V Ubisoft Toronto dochází k přeskupení. Nedávno se připojili i k vývoji Prince of Persia

Zdroj: Ubisoft
29. 6. 2024

Před měsícem se po delší době přihlásil o slovo remake hry Prince of Persia: The Sands of Time, o němž jsme už od jeho oznámení v roce 2020 psali poměrně často, ale ne zrovna v souvislosti s pozitivními zprávami. Již nějakou dobu však má projekt v rukou studio Ubisoft Montréal, k němuž se v nedávné době připojilo i studio Ubisoft Toronto, jak jsme se dozvěděli z oznámení. Toto kanadské studio zároveň pracuje na remaku Splinter Cellu, o kterém toho též mnoho nevíme. Nyní se však dozvídáme, že se Ubisoft rozhodl v tomto týmu propouštět.

Ačkoli mají vývojáři v tomto studiu nepochybně dost práce hned s dvěma takovými významnými projekty, přičemž Splinter Cell přímo vedou, o práci zde přijde celkem 33 zaměstnanců. Paradoxně studio ještě v souvislosti s oznámením o připojení k vývoji Prince hledalo další kolegy. Společnost Ubisoft propouštění potvrdila magazínu PC Gamer a ve vyjádření uvedla, že v Ubisoft Toronto dochází k „cílenému přeskupení, aby dokázali naplnit svůj ambiciózní plán“. Zároveň však doplnila, že jsou zasaženým vývojářům připraveni poskytnout podporu, odstupné a kariérní pomoc, aby jim pomohli. Tato situace nicméně nemá dle společnosti ovlivnit vývoj aktuálních projektů. „Náš plán zůstává neměnný a naše týmy pracují ve studiu na remaku Splinter Cellu a dalších projektech studia,“ stojí v prohlášení.

Doufejme tedy, že to skutečně dlouho problémový remake Prince nijak neovlivní, zvláště když je Toronto pouze spolupracujícím studiem. Ovšem vzhledem k absenci jakýchkoli informací natožpak ukázek ze staronového Splinter Cellu rozhodně toto propouštění fanouškům hry na klidu příliš nepřidá.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru