Ubisoft odkládá Rainbow Six i Riders Republic

Ubisoft odkládá Rainbow Six i Riders Republic

Vývojáři nepřináší bližší detaily. Na Rainbow Six budeme čekat až do příštího ledna

Zdroj: Ubisoft
16. 7. 2021

Vývojáři z Ubisoftu si na páteční podvečer přichystali dvě nemilá překvapení. Očekávané hry Riders Republic a Rainbow Six Extraction nevyjdou v plánovaných termínech. Oba tituly postihl odklad, ke kterému vývojáři neposkytují příliš mnoho detailů. V první případě to ještě není tak hrozné – Riders Republic nedorazí 2. září, ale až 28. října – na druhou stranu ale nejde o první odklad, když jsme se adrenalinem prosyceného nástupce Steepu měli původně dočkat už v únoru. V případě Rainbow Six se ale zřejmě na cestě za vydáním pokazilo víc věcí a hra dorazí až začátkem příštího roku v lednu.

„Nemůžeme se dočkat, až se Riders Republic dostanou do plánované bety. To bude poprvé, kdy si budete moci tohle multiplayerové hřiště naplno užít,“ říkají na úvod nepříjemného vzkazu vývojáři z pobočky v Annecy. Vzápětí ale přidávají informaci o odkladu a vysvětlují, že díky němu mohou ještě vylepšit celkový zážitek a pohodlněji do hry zapracovat případné připomínky od hráčů.

Podobně k oznámení odsunu na rok 2022 přistupuje také tým Rainbow Six Extraction – dříve Quarantine – který nejprve vyzdvihuje hlavní rysy, jako je kooperace či souboj proti umělou inteligencí ovládaným mimozemšťanům. Důvodem odkladu je pak nutnost ještě zapracovat na celkové vizi a zaručit, že až hra v lednu 2022 vyjde, střetne se s očekáváním fanoušků. Nutno ovšem přiznat, že od svého prvního bližšího představení nestrhává Extraction bůhvíjak nadšené ohlasy, což mohl být i skutečný důvod změny data vydání.

Oba týmy naznačují, že další informace dorazí později a děkují na dálku fanouškům za trpělivost. Zmiňované hry se tak řadí na dlouhý seznam titulů z poslední doby, které své původní termíny nestíhají převážně kvůli pandemii koronaviru. Jen v tomto týdnu došlo na odklad Ghostwire Tokyo či Resident Evil Re:Verse a čekat musíme i na tituly jako Halo Infinite, Hogwarts Legacy, Gotham Knights, Humankind, The Lord of the Rings: Gollum a spoustu dalších.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru