Ubisoft musel odložit velkou část svých her

Ubisoft musel odložit velkou část svých her

Později vyjde Far Cry 6, R6 Quarantine i Avatar. A co Skull & Bones a Beyond Good and Evil 2?

Zdroj: Ubisoft
30. 10. 2020

Společnost Ubisoft posunula data vydání u některých svých očekávaných titulů z důvodu nutnosti pracovat z domova během pandemie. Díky aktuálním finančním výsledkům jsme se ale dozvěděli víc podrobností o produkci francouzského vydavatele.

Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Akce Far Cry 6 měla původně vstoupit do prodeje 18. února a Rainbow Six Quarantine do konce března, nemělo však stanovené přesné datum. Obě hry nicméně nakonec vyjdou až v dalším finančním roce, který začíná v dubnu 2021 a končí v březnu 2022. Konkrétní termíny ale neznáme. Tým Far Cry 6 posléze na Twitteru doplnil, že dělají nejambicióznější hru v celé sérii a potřebují jednoduše víc času, aby vše zvládli v této situaci. Far Cry 6 bylo oznámeno letos v červenci, zatímco na Rainbow Six Quarantine čekáme už od loňského června.

Skull & Bones

Vývoj Skull & Bones podle Ubisoftu pokračuje dobře a hra je rovněž naplánována na finanční rok 2021 až 2022. Titul Skull & Bones byl oznámen na E3 už v roce 2017 a vyjít měl původně už o rok později. V poslední době jsme opakovaně psali, že se hra výrazně přepracovává.

Avatar

Odklad postihl i Avatara, na kterém pracují autoři The Division ze studia Massive Entertainment. Hra podle sci-fi od Jamese Camerona vyjde nejdříve v dubnu 2022, spíše ale ještě později. Premiéra samotného filmu Avatar 2 byla už dříve posunuta na prosinec 2022. Je velmi pravděpodobné, že v tomto případě je pro termín hry určující právě premiéra snímku.

Beyond Good and Evil 2

Dočkali jsme se i malého updatu k Beyond Good and Evil 2. Práce na dlouho vyvíjeném pokračování pokračují dobře, uvedl šéf Ubisoftu Yves Guillemot. A to i poté, co projekt nedávno oficiálně opustil jeho hlavní designér Michel Ancel. Hra má prý úžasný svět a i to je důvod, proč si ji před časem vybral Netflix pro filmovou adaptaci, připomněl Guillemot. Autor Raymana a Beyond Good and Evil Michel Ancel úplně opustil herní průmysl. Ve vývoji je přitom už dlouho ještě jedna jeho hra – Wild. I ta musí být dokončena bez něj. Ta však nevzniká v Ubisoftu, ale pracuje na ní tým Wild Sheep Studio. Vývoj ani jednoho projektu podle Ancela jeho odchod nepoznamená, protože už svůj díl práce odvedl.

Roller Champions

Sportovní titul Roller Champions oznámený loni na E3 by podle Ubisoftu měl vyjít začátkem příštího roku. I jeho vývoj údajně pokračuje dobře a autoři přidávají další obsah a ladí hru na základě zpětné vazby od fanoušků z nejrůznějších testů.

Série odkladů potvrzuje dřívější slova Phila Spencera z Microsoftu, který už na jaře předvídal, že v krátkodobém horizontu se dopady pandemie nemusí projevit a spíš než u letošních her je pocítíme u těch, které mají na trh dorazit později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru