System Shock (remake), Nightdive Studios, Prime Matter, Ubisoft má být dalším kandidátem na prodej

Ubisoft má být dalším kandidátem na prodej

Náznaky přináší agentura Bloomberg i Kotaku. Ubisoft prý dělá úklid v účetnictví

Zdroj: Ubisoft
25. 4. 2022
Název: System Shock (remake) Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr:
Datum vydání:
30. 5. 2023
21. 5. 2024 (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S | X, Xbox One)

Francouzská společnost Ubisoft, kolem které bylo během víkendu živo zejména v souvislosti s akční hrou známou jako Project Q, má být dalším kandidátem na prodej. Informaci přinesla agentura Bloomberg, na jejíž zprávu navázali redaktoři Kotaku – shodují se, že situace kolem společnosti, klesající hodnota akcií a také údajný narůstající zájem CEO Yvese Guillemota odejít z tohoto odvětví mají být hlavní motivací najít kupce, byť v tuto chvíli nemá Ubisoft s nikým vážněji jednat.

Podle Bloombergu se o Ubisoft zajímá několik soukromých společností v čele s Blackstone Inc a KKR & Co. Zdroje agentury uvedly, že se obě společnosti zajímají o herní vydavatele a právě Ubisoft měl skončit v jejich hledáčku. V obou případech jde o silné a tradiční investiční společnosti, jejichž historie sahá do poloviny osmdesátých, resp. sedmdesátých let minulého století a ve svém portfoliu mají celou řadu subjektů, od realitních společností, až po hotely. Právě zákulisní informace o možném prodeji Ubisoftu pak zvýšily cenu akcií asi o 11 procent a právě Kotaku se domnívá, že jde o jasný signál určitého posunu ve vyjednávání.

Ubisoft podle Bloombergu momentálně s nikým vážněji nejedná a není ani jasno v tom, nakolik ochotní budou další investoři prodat svůj podíl.

Magazín rovněž uvádí, že Ubisoft už delší dobu spolupracuje s nejrůznějšími finančními poradci a celými společnostmi. Ty v Ubisoftu provádí nejrůznější audity a společnými silami se snaží udělat pořádek v účetnictví, což má být další důkaz, že se blíží možné vyjednávání. Jak už ale bylo uvedeno výše, Ubisoft podle Bloombergu momentálně s nikým vážněji nejedná a není ani jasno v tom, nakolik ochotní budou další investoři prodat svůj podíl. Faktem totiž zůstává, že cena akcií – která se v roce 2018 pohybovala kolem 110 dolarů – povážlivě klesla na aktuální hodnotu kolem 40 dolarů a akcionáři tak mohou na případném obchodu tratit. Přitom není vyloučeno, že po vyřešení interních problémů a nastavení správné strategie, co se her týče, může Ubisoft opět vystoupat výš, to je ale riziko investice a bude teprve otázkou, jaké stanovisko podílnici zaujmou.

Kotaku nicméně přidává ještě jeden důležitý kontext, a sice údajný zájem Yvese Guillemota opustit herní odvětví. Důvodem má být jednak skutečnost, že z Ubisoftu odešel Yvesův syn Charlie, takže už není nikdo z rodiny, kdo by mohl společnost převzít a jednak se už Yves Guillemot pohybuje v branži přes 30 let a možná ucítil touhu konečně si odpočinout. Ostatně, byl to sám Guillemot, který v průběhu letošního roku naznačil, že Ubisoft sice může zůstat nezávislou společností, ale pokud by se objevil nějaký vhodný kupec, jednání by započala. Ve světle nejrůznějších nařčení z nevhodného chování na pracovišti, které se ve velkém začaly objevovat v průběhu roku 2020 se tak zdá pravděpodobné, že Guillemot spřádá únikový plán a za nějakou dobu budeme mluvit o dalším rekordním obchodu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru