Ubisoft Düsseldorf ukázal „nového“ Prince of Persia

Úniková hra ve virtuální realitě bude již brzy hotová. Zahrát si ji budete moci i v Česku

Zdroj: Ubisoft
18. 7. 2020

Od uvedení dosud posledního plnohodnotného dílu série Prince of Persia uplynulo letos v květnu dlouhých deset let. A i když jsme si moc přáli, aby Ubisoft konečně oznámil pokračování, nedočkali jsme se jej ani během poslední prezentace Ubisoft Forward, a tak jediným aktivně vyvíjeným projektem v rámci této značky zůstává Prince of Persia: The Dagger of Time. Pokud jste o hře dosud neslyšeli, musíme hned na začátku zmírnit vaše nadšení – o titulu jsme informovali v polovině února, kdy jej oznámila divize Ubisoft Düsseldorf. Tedy ta, která se na rozdíl od ostatních poboček slavné francouzské společnosti soustředí výhradně na zážitky pro virtuální realitu, které navíc nejsou prodávány koncovým zákazníkům, ale licencovány pro potřeby VR heren či obchodních domů a jejich VR koutků.

Jak už prozrazuje titulek zprávy, novinkou je čtveřice obrázků, které se bez většího zájmu fanoušků objevily na sociálních účtech zmiňované pobočky Ubisoftu. „Jsme hrdí, že vás můžeme nechat nahlédnout na první obrázky z připravované VR únikové hry Prince of Persia: The Dagger of Time,“ říkají vývojáři. Nabízí pohled na čtyři lokace, zpracované v očekávaném stylu světa, který před více než třiceti lety navrhl Jordan Mechner, včetně dvou blíže nespecifikovaných postav. Z kulis únikovky je na první pohled patrné, že se nejedná o žádnou AAA záležitost, což ale pro zážitek ve virtuální realitě není tak podstatné a mnohem větší důraz kladou vývojáři na spolupráci hráčů a celkovou atmosféru. Vzhledem k tomu, z jak slavné předlohy vychází, ji podle předchozích informací zpracovávají nanejvýš poctivě a do hádanek zapojují i slavný artefakt, který dokáže manipulovat s časem. Na druhou stranu se ale na základě vyjádření výkonného producenta Cyrila Voirona obáváme o komplexnost hry, když v únorovém rozhovoru naznačil, že hráči budou muset ve smyslu hratelnosti maximálně tak stisknout ve správný čas správné tlačítko.

Určitá pachuť je cítit i z hrstky komentářů, které zveřejnění screenshotů doprovází na Twitteru. Hráči (ne)děkují za informaci, vyjadřují svůj zájem o plnohodnotné pokračování a někteří dokonce označují twitterové účty ostatních poboček, aby se informace dostala výš. Zdá se totiž, že Ubisoft značku zarputile ignoruje a momentálně nic nenasvědčuje tomu, že by na tradiční verzi Prince pracoval. Pokud byste však přeci jen zatoužili vyzkoušet si The Dagger of Time, budete muset vyrazit do pražské herny TorchVR, a to i za předpokladu, že jste počítali s možností hrát The Dagger of Time nebo nějakou jinou virtuální únikovou hru v ostravské herně Escape VR. Stránky už totiž odkazují na trampolínové centrum, a i když informaci o zavření herny nedokážeme v tuto chvíli potvrdit, je pravděpodobné, že ji na původní adrese už skutečně nenajdete.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru