Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite), Ubisoft, Ubisoft Connect slibuje nové Rainbow Six už na 21. března

Ubisoft Connect slibuje nové Rainbow Six už na 21. března

Mluvčí to však popírá, i když ke změně na webu stále nedošlo. Na Quarantine čekáme 2 roky

Zdroj: Ubisoft
19. 1. 2021
Název: Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite) Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2022

Vývojáři z Ubisoftu představili na veletrhu E3 v roce 2019 pokračování série Rainbow Six a slíbili, že se do hraní budou moci fanoušci pustit už zkraje následujícího roku. Quarantine má jít jinou cestou nežli kompetitivní Siege a chce vrátit sérii blíže k podobě, ve které před dlouhými 23 lety začínala, což působilo osvěžujícím dojmem a nepochybně vyvolalo vzpomínky na předchozí díly. Jenže už o několik měsíců později vyhodnotil Ubisoft tehdejší novinku Ghost Recon Breakpoint jako neúspěšnou, což s plánovanou změnou interních postupů při vývoji her ovlivnilo vedle Assassin’s Creed či Immortals: Fenyx Rising také Rainbow Six Quarantine a hra byla odložena na další finanční období. Loňský rok pak dokončení nepřál i z důvodů opatření proti šíření koronaviru a není překvapivé, že se Quarantine v podstatě neobjevuje v seznamech očekávaných letošních titulů. Přesto ale hráče zaskočila informace přímo z webu Ubisoft Connect, která slibuje vydání hry už 21. března 2021, čímž zároveň došlo na popření slov prezidenta Ubisoftu Yvese Guillemota, který loni potvrdil, že Far Cry 6, ani nové Rainbow Six nedorazí dříve než 1. dubna letošního roku.

Zdroj: Ubisoft

Pokud si rozkliknete profil zmiňovaného titulu na oficiálním webu Ubisoft Connect, uvidíte náhled krabičky, cílové platformy Xbox One, PS4 i PC a poměrně velký nápis zmiňující výše uvedené datum vydání. Z popisu je jasné, že RS Quarantine má být týmová taktická střílečka s kooperací až pro tři hráče, v níž bude vaše úderná jednotka čelit hrozbě v podobě neznámé nákazy. Bez ohledu na to, že se koncept hry od představení nezměnil, téma je s ohledem na aktuální okolnosti ve světě ještě přiléhavější a můžeme klidně spekulovat, zda Ubisoft o hře nemluví právě z tohoto důvodu. Buď jak buď, vyjma absence možnosti hru předobjednat se zápis v oficiální databázi zdá sice překvapivý, ale věrohodný, zvlášť když datum svítí na stránce už týden a nikdo z Ubisoftu zatím nezasáhl. Proč by také měl, ptáte se? Protože mluvčí francouzské společnosti konečně odpověděl na dotaz magazínu IGN, aby vyvrátil, že je informace pravdivá a uvedl, že nemá zdání, jak se datum na stránky dostalo…

Že se vývojáři příliš nestarají o některý z informačních kanálů – ať už jde o konkrétní sociální sítě nebo právě oficiální webové stránky – není nikterak šokující. Ostatně, i Ubisoftu trvalo několik dní, než v databázi například upravil datum vydání chystaného remaku Prince of Persia z původního 21. ledna na 18. března, v případě Quarantine je ale situace přeci jen trochu jiná. Hra žádné datum vydání dosud neobdržela, kauza už je několik dní stará a stále aktivní zápis jen vyvolává v řadách fanoušků zmatky. Stojí určitě za připomenutí, že posledním velkým dílem před Siege bylo Rainbow Six: Vegas 2, které však vyšlo už v roce 2008 a podle ohlasů v komentářích na sociálních sítích hodnotí příznivci značky neaktivitu Ubisoftu jako nešťastnou. Všichni ostatní ale poukazují na to, že o hru v podstatě ztratili zájem a nevěří, že bez jakýchkoliv informací by měla za dva měsíce skutečně vyjít. Očekávání pak sráží skutečnost, že Quarantine už byl ve svém jádru hratelný uvnitř Siege jako časově omezený PvE event Outbreak a má se za to, že nešlo o náhodu. Podobnost nakonec odhaluje i trailer, ať už se bavíme o nákaze nebo o operátorech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru