Trojice slavných adventur zřejmě míří na PlayStation 5

Trojice slavných adventur zřejmě míří na PlayStation 5

Grim Fandango, Day of the Tentacle a Full Throttle se dle ratingu dočkají nového vydání

Zdroj: Double Fine Productions

Zdá se, že jsme svědky dalšího předčasného a neoficiálního odhalení prostřednictvím ratingové databáze. Z Tchaj-wanu, odkud jsme na podobný typ informace již zvyklí, přichází záznam o remasterech trojice klasických adventur od LucasArts, které před lety do moderního kabátku převléklo studio Double Fine Productions. Podle nynějších zmínek, které zachytil například magazín Gematsu, mají tyto hry namířeno v nativní verzi na konzoli PlayStation 5.

Řeč je o point-and-click adventurách Grim Fandango Remastered z roku 2015, Day of the Tentacle Remastered z roku 2016 a Full Throttle Remastered z roku 2017. Ty vyšly pro PlayStation 4, ale také pro PlayStation Vita a PC, krátce na to pro iOS a Android (Grim Fandango Remastered také pro Nintendo Switch) a v roce 2020 pro Xbox One, když Microsoft dokončil akvizici studia Double Fine Productions, které za remasterovanými verzemi stálo. Toto nové vydání obsahovalo kromě přepracované grafické stránky a dalších technických záležitostí i možnost přepínat mezi novou a původní grafikou pro názorné porovnání. Celkově se nová vydání stejně jako původní hry těšila skvělým hodnocením a ohlasům. Záznam z databáze tchajwanské ratingové agentury nicméně trochu překvapivě zmiňuje i verze pro PlayStation 4, kde už jsou hry dostupné, jak bylo zmíněno.

Grim Fandango původně vyšlo v roce 1998 a vypráví příběh Mannyho Calavery, jenž se v zemi mrtvých stará o zemřelé a připravuje je na další cestu. To vše se odehrává ve čtyřech aktech, z nichž každý zachycuje jeden rok. Hra vychází z mexického folklóru a je silně inspirovaná například žánrem film noir. Day of the Tentacle z roku 1993 je pak pokračováním Maniac Mansion, které se odehrává pět let po událostech první hry (tu si lze navíc ve hře také zahrát prostřednictvím hratelného easter eggu) a do akce a luštění hádanek se vrací staré známé postavy, to vše s notnou dávkou humoru. Full Throttle z roku 1995 byl prvním projektem, který vedl Tim Schafer, jenž se podílel na předchozích titulech, ale také sérii Monkey Island a později Psychonauts. Hra vypráví o motorkářském gangu a jeho vůdci Benovi, který musí očistit své jméno po obvinění z vraždy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru