8Doors: Arum’s Afterlife Adventure, NEOWIZ, Tříbarevná korejská metroidvania nás vezme do podsvětí

Tříbarevná korejská metroidvania nás vezme do podsvětí

Hra 8Doors: Arum's Afterlife Adventure se inspirovala asijským folklorem a legendami

Zdroj: Rootless Studio
20. 3. 2021
Název: 8Doors: Arum’s Afterlife Adventure Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 8. 4. 2021

Vývojáři z týmu Rootless Studio oznámili, že jejich hra 8Doors: Arum’s Afterlife Adventure vyjde už 8. dubna. Za komplikovaným názvem se ukrývá tématicky i vizuálně zajímavá hra. Jde o metroidvanii zasazenou do Koreje a inspirovanou korejským folklorem o posmrtném životě. Hlavní hrdinkou je statečná dívka Arum, která dobrovolně vstoupí do podsvětí ve snaze najít duši svého otce. Naším úkolem bude projít s ní očistcem, aby jako obvykle vyřešila různé záhady.

Největší devizou ale podle mě bude zasazení, příběh a audiovizuální styl.

Autoři slibují osm různých oblastí a spoustu nebezpečných překážek. S pomocí dynamického soubojového systému a komb se postavíme 36 různým druhům přízraků a 21 bossům s unikátními útoky. Včetně těch tajných. Budeme používat sedm různých zbraní a vylepšovat postupně své schopnosti. Největší devizou ale podle mě bude zasazení, příběh a audiovizuální styl.

Má jít o sondu do východního posmrtného života, která je postavená na korejských mýtech. Konkrétně je příběh inspirovaný mýtem o princezně Bari, kterou zavrhl její otec, protože byla dívkou. Ale jak to tak bývá, nakonec předvedla svou sílu. Unikátní je i výtvarná stránka spoléhající jen na tři barvy. Všechny animace navíc vznikly ručně, což jen umocňuje dojem, že sledujeme nějaký asijský animovaný film. Zejména cut scény vypadají opravdu kouzelně.

8Doors se přitom jen nestylizuje do podoby korejského dobrodružství. Jeho autoři pochází z Jižní Koreje a navíc má hra, zdá se, opravdu pěkný soundtrack. Titul začal vznikat už v roce 2016 a autoři sami říkají, že jeho vývoj trval mnohem déle, než původně předpokládali. Nakonec je ale finální hra výrazně větší a snad i zábavnější, než zamýšleli. Novinka nabídne dvě různé obtížnosti a tři konce.

Hra dorazí na Steam i GOG a zatím míří jen na PC. Na webu itch.io bylo k dispozici demo, ale už není. Třeba se vám ho ale povede někde najít. Trojbarevnou metroidvanii vydává společnost NEOWIZ.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru