Cyberpunk 2077, CD Projekt, Trailer ze Cyberpunku 2077 slibuje akcí nabitý úvod

Trailer ze Cyberpunku 2077 slibuje akcí nabitý úvod

Stream Night City Wire přinesl informace o anime seriálu a ukázal i detektivní režim

Zdroj: CD Projekt Red
25. 6. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

První epizoda streamu Night City Wire přinesla řadu zajímavých informací o dlouho očekávaném a nedávno opět odloženém RPG Cyberpunk 2077. Prezentace hry začala premiérou nové upoutávky, jejím rozborem a následovala řada dalších informací. Mimo jiné jsme se dozvěděli i o chystaném seriálu z produkce Netflixu a k vidění byla i komentovaná ukázka přímo ze hry a konkrétně z detektivního režimu jménem Braindance.

Jak již bylo řečeno, jako první předvedli vývojáři z CD Projekt Red nový trailer, ve kterém se protagonista setkává se svým parťákem a společně mají v plánu získat něco nesmírně cenného – čip zajišťující faktickou nesmrtelnost. Upoutávka mohla zaujmout nejen svižným střihem, ale také množstvím příběhových momentů animací a náznaků dějových zvratů. Celou dobu se zkrátka něco dělo, nicméně jak naznačil rozbor, který ihned po traileru následoval, mělo se jednat pouze o ochutnávku ze samotného úvodu hry a k tomu jen z první dvojice misí. V těch bude možné pro zajímavost potkat i v upoutávce viděnou postavu Adama Smashera, úplného kyborga, kterého mohou znát dokonce i fanoušci předlohy.

Cyberpunk zavítá i na Netflix

Další skutečně pozoruhodnou novinkou bylo představení anime seriálu, který v roce 2022 zamíří na streamovací platformu Netflix. Seriál se bude jmenovat Cyberpunk Edgerunners a vytvářet jej bude studio Trigger. To má na svém kontě například seriál Kill la Kill. Nás hráče může zaujmout, že hudbu k seriálu složí Akira Yamaoka, tedy dvorní skladatel série Silent Hill. Z hlediska příběhu se fanoušci univerza mohou těšit na nové vyprávění zasazené do metropole Night City, ve kterém se tvůrci v deseti dílech zaměří na život chlapce, který se snaží přežít v přetechnizované a velmi nebezpečné metropoli budoucnosti.

Tanec v cizí mysli

Třešničkou na dortu pak v případě streamu Night City Wire bylo bližší představení detektivního režimu Braindance, který je pevně zakořeněn v příběhovém pozadí hry i v původní předloze. V této části herní náplně se hráči za pomocí moderních technologií a implantátů mohou podívat přímo do mysli někoho druhého. V případě aktuálního streamu šlo o pohled do mysli čerstvě zabitého zlodějíčka. Braindance umožňuje sledovat svět z pohledu první osoby a prožít tak například poslední okamžiky jiného jedince, jenže stejně tak lze využít i smyslů dané postavy a podívat se na svět doslova s nadhledem.

Cílem je samozřejmě získat odlišný a pokud možno také detailnější pohled na události, u kterých protagonista nemohl být osobně. Analyzovat lze obraz i zvuk, k dispozici je přetáčení vzpomínek i jejich zrychlování. Jednotlivé scény lze pozastavovat, zkoumat je a hledat v nich indicie nutné ke splnění konkrétních úkolů. V případě prezentované scény se hráč mohl dopídit až k odhalení záznamu z kamery, jež byla na první pohled ukrytá. A v tu chvíli se už bylo možné dobrat se k původně utajované identitě vraha.

Šílený Kybermax

Část streamu byla věnována i oblasti jménem Badlands. Jde o nehostinnou pouštní krajinu, jež obklopuje živoucí metropoli Night City a která za určitých podmínek může být i startovním bodem příběhu hry. I sem budou moci hráči zavítat a i zde se lze těšit na otevřenou hratelnost, jež na první pohled svojí atmosférou připomíná sérii Šíleného Maxe. Nemohou tedy chybět honičky ve vozidlech, akce ani nebezpeční a nevypočitatelní nomádi.

Cyberpunk 2077 vychází 19. listopadu na PC, Xbox One a na PlayStation 4 a v rámci streamu byla opět připomenuta možnost bezplatného přechodu na konzole nové generace v momentě, kdy nový hardware dorazí na trh a kdy na něj hra také vyjde.

Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 zřejmě přinese DLC v duchu Zaklínače

První dojmy ze hry

Vybraná zahraniční média měla možnost svět Cyberpunku navštívit a onen prolog zmíněný v úvodu článku na vlastní pěst prozkoumat. Dojmy jsou dle očekávání pozitivní, a to i navzdory tomu, že z důvodu pandemie museli někteří novináři hru testovat pouze v rámci služby GeForce Now. vypíchnout lze hned několik pěkných detailů vyprávějících o kvalitách hry a o tom, kolik péče CD Projekt Red do tohoto očekávaného titulu vkládá. A nebojte, o spoilery nepůjde.

Například magazín The Verge popisuje hru jako žánrový mix snímků Blade Runner, John Wick a Ghost in the Shell, což už samo o sobě nezní vůbec zle. Hráči si na začátku vybírají své příběhové pozadí a spolu s tím i celkový úvod do hry. Vybírat lze z postavy nomáda pocházejícího z Badlands, mladíka z ulice, anebo naopak člena korporátu sedícího v jednom z mrakodrapů Night City. Úvod hry, stejně jako každá z voleb poté, má mít zásadní vliv na směr, jakým se bude příběh ubírat. To prý bylo znát už i v těch prvních pár hodinách hry. Právo volby je nedílnou součástí světa Cyberpunku a cítit to lze kdykoli a kdekoli. Od akce samotné, při interakci s jednotlivými NPC, při jednání s četnými frakcemi i ve chvílích vylepšování vlastní postavy skrze kybernetické doplňky přezdívané cyberware. Příběh každého z nás má zkrátka být ve světě Cyberpunku naprosto unikátní, což podtrhuje také diverzita týkající se nejen skladby úkolů, ale i návrhu města samotného.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru