Trailer na GT 7 vysvětluje, co je automobilová kultura

Trailer na GT 7 vysvětluje, co je automobilová kultura

Kazunori Jamauči vysvětluje, že nový díl série můžete hrát mnoha různými způsoby

Zdroj: Sony
22. 10. 2021

Vývojáři z Polyphony Digital zveřejnili nové video ze hry Gran Turismo 7, ve kterém na pozadí hrstky nových záběrů vysvětluje designér Kazunori Jamauči, co si představuje pod pojmem automobilová kultura. Není rozhodně žádným tajemstvím, že právě série Gran Turismo posunula zážitek z hraní závodních her i za vlastní pohyb vozidel po trati, což jde ruku v ruce s tím, nakolik oddaný oné motoristické kultuře autor Gran Turisma je. Potvrzuje to i ve zmiňovaném videu, ve kterém zcela bez přemýšlení vystřelí, že právě automobily jsou tím nejhezčím produktem moderního průmyslu.

„Už jen to, že uctíte krásu jejich tvarů, je automobilová kultura,“ říká Jamauči a nechává svá slova vyniknout v kombinaci se záběry z chystaného sedmého dílu. Video potvrzuje, že se do série vrací netradiční závodní speciál Chaparral 2J, jako nováček přibude Alpine A220 z roku 1968, těšit se můžete i na Chevrolet Corvette C4, který se ve hře objevuje od prvního dílu a chybět nebude namátkou ani McLaren F1 GTR z roku 1997. Tohle všechno je podle designéra Gran Turisma nedílnou součástí automobilové kultury a stavebním kamenem celé série tak, jak ji známe od roku 1997.

Jamauči nicméně nemluví pouze o samotných vozidlech či jejich kráse, ale také o řízení a jízdních vlastnostech, na kterých si i podle předchozích vyjádření dává tým v Polyphony Digital velmi záležet. Ačkoliv se může při letmém pohledu zdát, že například v porovnání s Forzou Motorsport je Gran Turismo sterilnější záležitostí, hratelnost nikdy nebyla problém a série po vypnutí všech pomocníků vždy tíhla více k simulaci nežli arkádě. Nikoho proto zřejmě nepřekvapí, že se počítá například s detailním zpracování fyziky pneumatik, jejich postupnou degradací nebo přilnavosti na různých površích a při různých teplotách. Virtuální závodníci si tak nepochybně přijdou na své a po GT Sport – skvělé hře, která ale pohledem hráčů zřejmě nepřestala být jen spin-offem – očekávají značný posun kupředu.

V neposlední řadě pak Jamauči zmiňuje také fotomód, který bude rovněž součástí hry a za pomoci živých pozadí a celé řady nastavení umožní vytvářet realistické fotky.

Jak ale uvádí Jamauči, automobilová kultura není jen o závodění, a i z toho důvodu vyjmenovává další vlastnosti GT 7, na které se můžeme těšit. Jednou z nich je výroba vlastních designů, polepů či tuning – tedy změna podoby i chování vozidla v porovnání s tím, jak vypadalo při dokončení v továrně. V neposlední řadě pak Jamauči zmiňuje také fotomód, který bude rovněž součástí hry a za pomoci živých pozadí a celé řady nastavení umožní vytvářet realistické fotky, je-li fotografování vaší vášní. Jinak řečeno, Polyphony Digital lákají hráče na to nejlepší čeho jsou schopní a souboj s konkurenčními tituly bude příští rok velmi zajímavý.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru