Battlefield 2042, Electronic Arts, Trailer na Battlefield 6 postupně uniká skrz screenshoty

Trailer na Battlefield 6 postupně uniká skrz screenshoty

Přes víkend se objevily desítky dalších obrázků. Můžete si z nich poskládat vlastní video

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
24. 5. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Už jen několik dní zbývá do začátku června, na kdy společnost Electronic Arts plánuje odhalení nového Battlefieldu. V uplynulých týdnech a měsících ale mohli hráči získat tolik informací, že je už pravděpodobně nic zásadního nepřekvapí. Zvlášť, když už několik dní na etapy uniká očekávaný trailer, který se ve formě screenshotů začal na internetu objevovat začátkem měsíce. Vzhledem k tomu, že uniklé screenshoty odpovídaly předchozímu popisu a jejich pravost potvrzoval také insider Tom Henderson, nemáme důvod nevěřit, že jde o autentické části připravovaného videa, které si po dalším víkendovém úniku můžete sami z velké části poskládat.

cum

Ve skutečnosti to ale dělat nemusíte, protože to už internet udělal za vás. Uživatel Redditu s přezdívkou takeiteeeeassssyy spojil všechny obrázky do sebe, a ačkoliv je na nich výrazně překrytý vodoznak, aby nedošlo k identifikaci toho, kdo za únikem stojí, záběry jsou poměrně průkazné. Nový Battlefield, který na jedné z posledních obrazovek postrádá v názvu číslovku, bude explozivní moderní záležitostí, jak slibovaly předchozí úniky. V traileru se mihnou konvertoplány Osprey, jedna neúspěšně odstartovaná vesmírná raketa a nechybí spoustu výbuchů a divokých efektů. Zmiňovaný insider Tom Henderson pak tvrdí, že v tuto chvíli je venku 80 procent z chystaného traileru.

Otázkou samozřejmě zůstává, jestli na to vývojáři z DICE budou reagovat. Příprava prvního traileru bývá poměrně zdlouhavá, vzhledem k tomu, že se k pečlivě vybraným a poskládaným záběrům musí vyjádřit nejen vývojáři, ale také obchodní či marketingové oddělení. Přípravu nového videa, které by bylo stejně funkční jako to původní, proto nevidíme jako příliš reálnou a nabízí se tak pouze úprava plánu vydání videí následujících. Zajímavé by také bylo zjistit, kdo za únikem vlastně stojí, o čemž fanoušci pochopitelně hojně diskutují. Některé z názorů vidí za zveřejněním videa – byť formou slideshow – přímo zaměstnance DICE, který dělá maximum pro to, aby ho nebylo možné vysledovat. Zdrojem úniků tak byly čerstvě založené servery Discordu či úložiště, ze kterého je možné stáhnout kopii obrázku právě jednou, než se smaže.

Bez ohledu na to jde po nějaké době zase o jednou skvěle střežené tajemství a důkaz, jak specifický umí segment videoher být.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru