Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Rockstar právě oficiálně zveřejnil trailer GTA VI

Trailer GTA VI boří rekordy, zhlédly ho desítky milionů lidí

Stomilionová hranice zhlédnutí padla za 26 hodin. K videu se vyjádřil dabér Michaela z GTA V

Zdroj: Rockstar
6. 12. 2023

Ještě minimálně den se zřejmě nebude mluvit o ničem jiném, než je Grand Theft Auto VI. Máme samozřejmě na mysli The Game Awards, které na sebe nejrůznějšími oznámeními nepochybně strhne značnou pozornost, ale do té doby – GTA VI je jednoduše tématem číslo jedna a nelze přehlížet. Nad rámec vlastního videa nebo našeho včerejšího rozboru, se aktuální zprávy točí kolem výkonu traileru jako takového a skutečnosti, že podobně jako nedávné příspěvky Rockstaru na sociálních sítích boří rekordy.

Už v průběhu včerejšího dne se k traileru vyjádřil youtuber Jimmy Donaldson alias Mr. Beast a poznamenal, že GTA VI právě překonalo rekord jeho vlastního videa v počtu zhlédnutí za jediný den. Stalo se tak ve chvíli, kdy trailer na oficiálním kanálu Rockstaru překonal tehdejší 46milionovou hranici, ve skutečnosti se ale pak první video z GTA VI vyšplhalo ve smyslu zhlédnutí téměř na dvojnásobek. Hranice 100 milionů zhlédnutí pak padla za přibližně 26 hodin a nezdá se, že by počet dalších zhlédnutí výrazně zpomaloval. Podotýkáme nicméně, že z tohoto žebříčku jsou vyjmuta hudební videa, a v tomto ohledu by měl trailer na GTA VI ještě stále co dohánět, video a vývojáři se nicméně může těšit z toho, že už došlo na překonání 100 milionů zhlédnutí u prvního traileru na GTA V.

Kromě vlastních zhlédnutí nicméně přichází i nejrůznější reakce od lidí, kteří byli s Rockstarem či přímo sérií Grand Theft Auto v užším kontaktu. Jde například o herce Neda Lukea, který svůj hlas propůjčil Michaelovi z GTA V. Na svém vlastním kanále na YouTube odpovídal na dotaz, co ho překvapilo nejvíc a nutno uznat, že se vyjádřil v duchu, který bychom od jedné z hlavních postav předchozího dílu GTA očekávali. „Ty velké zadky. To je fakt překvapivé. V tom videu jsou fakt hodně velký zadky,“ řekl Luke. Vysvětlil, že v Miami jsou i lidé s menší pozadím, ale hru nijak nekritizuje a sám uvádí, že jednoduše počká, jak to dopadne. Navíc jeho stream nebyl jen o zadnicích, hru obecně chválil za vynikající grafiku i atmosféru a hlasitě se vymezil vůči tomu, že ženská hrdinka automaticky neznamená „woke“ hru. „Ženské hrdinky tu jsou už dlouhou dobu,“ poznamenal Luke včetně několika nevybíravých slov směrem k lidem, kteří termíny jako „woke“ či „propaganda“ používají jako kolovrátek.

V souvislosti s GTA VI a monstrózní vlnou zájmu a očekávání došlo také na úvahy, zda úspěch GTA VI zabrání Rockstaru ve vývoji dalších her. Podle některých názorů může být v ohrožení i série Red Dead Redemption, nemyslí si to však dabér Arthura Morgana, hlavního hrdiny druhého dílu. Na dotaz, který obdržel na Twitteru, odpověděl vcelku jasně: „Jsem si jistý, že RDR 3 vznikne. Kdy se tak stane, to nemám sebemenší představu,“ napsal Roger Clark. Vysvětlil také, že on už u toho zřejmě nebude, protože i on považuje Arthurův příběh za dokončený.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru