Gamer Girl, Wales Interactive, Trailer Gamer Girl byl stažen kvůli negativní reakci hráčů

Trailer Gamer Girl byl stažen kvůli negativní reakci hráčů

Komunitě vadí škatulkování a zlehčování pozice některých streamerek. Tvůrci svoji hru brání

Zdroj: Wales Interactive
22. 7. 2020
Název: Gamer Girl Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Jestliže vás zaujalo oznámení projektu Gamer Girl a užuž jste se těšili, až budete moci v interaktivní hrané adventuře řídit kroky sympatické streamerky a ovlivňovat životy mnoha postav naráz, nemáme pro vás příliš dobrou zprávu. Ke stažení videa, o kterém jsme v původním oznámení informovali a které můžete sledovat už jen z neoficiálních zdrojů, nedošlo z důvodu nevhodnosti obsahu, ale kvůli velmi negativní reakci publika. Smazání upoutávky bylo navíc jen prvním krokem a krátce po oznámení se mohlo zdát, že hra prakticky ze dne na den přestala existovat.

Titul Gamer Girl měl hráče přenést do role moderátora chatu streamerky jménem Abicake99, která měla začít bavit diváky v živých přenosech, aby se vyrovnala se záhadným zmizením své kamarádky Becky. Tématem hry pak měly být dopady nepříjemného chování diváků na psychiku tvůrců obsahu a vnímání streamerek, které se v on-line prostředí potýkají s nepřiměřenými reakcemi a obtěžováním. Právě to se ale paradoxně stalo největším problémem a nejhlasitější reakce na YouTube poukazovaly na škatulkování streamerek a zlehčování jejich situace, kdy se některé skutečně potýkají se špatným zacházením. Z nedávné doby lze například připomenout reakci platformy Twitch, jež začala ve větším množství banovat uživatele na základě zneužívání a nevhodného chování se sexuálním podtextem.

Reakce vývojářského studia Wales Interactive na sebe nenechala dlouho čekat a spočívá ve snaze vysvětlit myšlenky stojící na pozadí vývoje Gamer Girl. Cílem welšského týmu údajně bylo poukázat na problematiku on-line prostředí a na to, že anonymita dodává některým zcela zbytečnou odvahu a chuť neméně zbytečně ubližovat druhým.

Výše přiložený tweet je pouze prvním ze série a autoři se v něm hájí, že za vývojem Gamer Girl stojí čtyři roky průzkumu mezi streamerkami a že i na scénáři samotném se podílela titulní herečka Alexandra Burton. Ve hře se navíc mají objevit i další streamerky, které mají své zkušenosti popisovat přímo na kameru. Faktem však ale je, že se Wales Interactive se svým oznámením trefují bohužel do turbulentní doby, kdy se rovnoprávnost a postavení žen ve společnosti řeší podstatně více než kdykoli dříve. Pohoršená část komunity poukazovala na obecnou problematičnost monetizace společensky složitého tématu, těžko se ale na druhé straně dají pochopit rozhořčené reakce lidí, kteří si obrázek o hře udělali pouze z jediné krátké ukázky. Z reakce týmu Wales Interactive je přitom zjevné, že situaci nepodcenili a chtějí poukázat na společenský problém týkající se velké části herní komunity. Zároveň nejde o nezkušený tým a hry podobného formátu tvoří již několik let. Připomeňme, že do jejich portfolia patří například The Bunker či Late Shift.

Osud titulu Gamer Girl a spolu s tím i Abicake99 je ale v tuto chvíli přinejlepším nejasný. Vývojáři vedle upoutávky stáhli zpět oznámení i další materiály pro média. Nicméně zmíněné prohlášení Wales Interactive je psané v přítomném čase a pokračování prací na hře v zásadě nijak nevylučuje, naznačuje spíše opak. Gamer Girl tedy pravděpodobně vyjde, jen se zřejmě dočkáme upoutávky v jiném duchu, která lépe vysvětlí, o čem má hra být.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru