Toys for Bob dělají nezávislou hru pro Microsoft

Toys for Bob dělají nezávislou hru pro Microsoft

Obě strany už se dohodly na prvním titulu po osamostatní týmu, říká Windows Central

Zdroj: koláž/Toys for Bob
25. 3. 2024

Americké studio Toys for Bob bylo založené v roce 1989. Od roku 1993 do roku 2000 patřilo Crystal Dynamics a od roku 2005 až do letošního roku Activisionu. V únoru jsme se ale dozvěděli, že se tým osamostatní a teď už máme k dispozici další neoficiální podrobnosti. Toys for Bob se dohodli s Microsoftem a Xboxem na vývoji nové hry, jak už se dřív spekulovalo. Vývojáři tak spolupracují právě s firmou, která Activision koupila.

Jez Corden v článku na magazínu Windows Central píše, že spoluautoři Crashe Bandicoota nebo Spyra už se s Microsoftem dohodli na financování nového titulu. Web se přitom opírá o vlastní zdroje. Matt Booty z Xbox Game Studios měl zaměstnancům na setkání říct, že to bude hra podobná těm, jaké už v minulosti Toys for Bob udělali.

Od strategií až po plošinovky

Blíže hru nepopsal, ale již dříve se mluvilo o tom, že známé značky, na kterých tým v minulosti pracoval, samozřejmě zůstávající Activsionu, takže by nejspíš mohlo jít o nějakou novou IP. Zdroje Windows Central rovněž naznačují, že kultura uvnitř studia Toys for Bob nešla příliš dohromady s Activisionem, takže týmu nejspíš vyhovuje spíš přímá spolupráce s Microsoftem.

Stojí za připomenutí, že Toys for Bob v roce 1990 debutovali sci-fi strategií Star Control, tedy něčím zcela odlišným, než dělají v posledních letech. Po Star Controlu II z roku 1992 vydali v roce 1996 třeba poměrně známé Pandemonium! a pod Activisionem tým pracoval na sérii Skylanders. Pak už přišly na řadu tituly Spyro Reignited Trilogy, Crash Bandicoot 4: It’s About Time a Crash Team Rumble. Toys for Bob ale v posledních letech pomáhali také se sérií Call of Duty.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru