Total War: Pharaoh, Sega, Total War: Pharaoh se dočká nové verze zdarma

Total War: Pharaoh se dočká nové verze zdarma

Rozšíření Dynasties přinese nové regiony, města, frakce, jednotky i herní mechanismy

Zdroj: Sega
10. 7. 2024
Název: Total War: Pharaoh Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 11. 10. 2023

Dosud poslední díl slavné série Total War s podtitulem Pharaoh nepatří k těm nejlépe hodnoceným. Pokud bychom se měli podívat jen na Steam, hra z října 2023 sesbírala jen necelé tři tisíce recenzí od hráčů, z nichž pouhých 62 procent vyznívá pozitivně. V recenzích herních médií ale nedopadl Pharaoh výrazně lépe – průměr z Metacriticu  činí 74 bodů – takže je rozhodně co vylepšovat a kam zážitek posunout. Své o tom ví i vývojáři z Creative Assembly, kteří se už v květnu rozhodli nehodit flintu do žita – v tomto případě možná přesněji kopí do ječmene – a zapracovat na vylepšení, které by mohlo hře dodat chybějící lesk. Nově jsme se dozvěděli, že se vše zhmotní už 25. července v podobě nové verze hry pojmenované Total War: Pharaoh – Dynasties, která bude ultimativní edicí se všemi předchozími vylepšeními i opravami a hlavně řadou skvěle vypadajících novinek.

Velmi pozitivní zprávou je, že nová verze hry bude dostupná všem majitelům původního Total War: Pharaoh zdarma. Jde skutečně o zhmotnění snah posunout kvalitu hry na vyšší úroveň a prodloužit její životnost. Krátké video, které je součástí oznámení, pak vypichuje ty nejlákavější novinky a shrnuje, co všechno bude v nové verzi k dispozici. První věcí, kterou vývojáři zmiňují, je rozšíření mapy o egejský a mezopotámský region s více než 160 novými městy a sídly, kde si budete moci samozřejmě zahrát i v rámci standardní kampaně. Do hry budou rovněž přidány 4 nové frakce, vývojáři zmiňují Troju nebo Babylon, 25 nehratelných frakcí a chybět nebude ani přepracovaný soubojový systém s více než 150 novými jednotkami. Už tohle působí jako solidní rozšíření, zvlášť distribuované bezplatně, tím ale výčet novinek nekončí.

Jak už naznačuje podtitul nové verze, do hry vstoupí zcela nový prvek dynastií, v rámci kterého budete mít pod kontrolou celý rodokmen vaší rodiny s možností ovlivňovat jej prostřednictvím domluvených sňatků, ale reagovat také na nenadálé události, jako je například konec některé z linií kvůli smrti potomka na bitevním poli. Záležitostí, které mohou celý rodokmen a onu dynastii ovlivnit, ale bude ve hře více, takže bude záviset i na diplomacii, výzvědách či úkladných vraždách ze strany nepřátel, jak se bude vše vyvíjet. Není sice na místě očekávat tak propracovaný systém jako například z Crusader Kings III, ale i tento přídavek by mohl hru adekvátním způsobem okořenit.

Jediné, co budete muset zkousnout, je nutnost začít hrát Total War: Pharaoh znovu od začátku. Ačkoliv o tom vývojáři v tiskové zprávě nemluví zcela jasně, podle sekce častých otázek a odpovědí vyšlo skutečně najevo, že TW: Pharaoh – Dynasties bude na Steamu veden jako nová hra. Nebude navíc možné použít žádnou z uložených pozic z původní verze hry a nebudou se počítat ani získané achievementy. Práci to pak bohužel ztíží i autorům modifikací, protože kvůli nutnosti využít úplně nový Assembly Kit se zdá, že mody pro základní TW: Pharaoh nebudou s verzí Dynasties jednoduše kompatibilní.

Nová verze hry bude vyžadovat 80 GB volného místa na disku, pro její instalaci nebude mít nutné nainstalovanou původní verzi hry, a pokud vás trápí velikost, od 23. července si budete moci hru stáhnout dopředu s tím, že se odemkne v 19 hodin zmíněného 25. července. Současně pak vývojáři upozornili, že Dynasties značí poslední velký update pro celou hru a nadále se ji bude tým z Creative Assembly věnovat už jen v případě, bude-li vyžadován nějaký nezbytný patch či oprava v případě nenadálého rozbití hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru