Torn Away, Nordcurrent, Torn Away ukáže druhou světovou válku pohledem dítěte

Torn Away ukáže druhou světovou válku pohledem dítěte

Desetiletá dívka musí přežít pracovní tábor a cestu domů, aniž by přišla o svou lidskost

Zdroj: Perelesoq
27. 4. 2021
Název: Torn Away Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Ve hře Torn Away se podíváme na hrůzy a tragédii druhé světové války očima dítěte. Traumatický příběh je vyprávěn z perspektivy desetileté dívky. Podle vývojářů má jít o nový způsob, jak na toto téma ve hrách můžeme nahlížet. Díky unikátnímu úhlu pohledu chtějí vyprávět příběh plný náročných motivů. Současně si ale chtějí hráče získat výtvarnou stránkou a emotivní hudbou. Stylizace je inspirovaná francouzskou animátorskou školou.

Když se hrdince naskytne příležitost, uteče a prchá z Německa na východ přes Polsko domů.

Hlavní hrdinkou je obyčejná dívka, která je ze svého domova vytržena zuřící válkou, jež stravuje Evropu. Stejně jako miliony dalších je vybrána jako Ostarbeiter, což je nacistické označení pro dělníky pocházející ze střední a východní Evropy, kteří byli nuceni pracovat pro Třetí říši. Ocitne se v pracovním táboře, ale i v těchto nejtemnějších časech musí najít záblesk naděje a přežít. Když se hrdince naskytne příležitost, uteče a prchá z Německa na východ přes Polsko domů.

Titul má od konkurence odlišovat skutečnost, že naše hrdinka se nemůže nikdy uchýlit k násilí, aby přežila. To znamená, že se musí skrývat před vojáky a vyhýbat se nebezpečí. Musí překonat nepřízeň počasí, najít si jídlo i úkryt. V tomto válkou rozervaném světě musí zůstat sama sebou a přežít, aniž by přišla o svou lidskost. Nebo zbytky vlastní důstojnosti.

Podle vývojářů půjde o interaktivní příběh kombinovaný s adventurou, plížením a animovanými sekvencemi. Tým tvrdí, že Torn Away mísí umění i historii a příběh se zakládá na autentických zkušenostech a deníkových záznamech tehdejších dětí. Je to zase jiný a ještě tragičtější pohled na už tak smutné a děsivé události druhé světové války.

Torn Away vyvíjí moskevské studio Perelesoq a vydává společnost Nordcurrent. Ve vývoji je hra už několik let, přičemž o sobě dala opakovaně vědět. Nyní se ale konečně odhalila takříkajíc oficiálně. Titul by měl vyjít koncem letošního roku na Steamu i GOGu a bude se prodávat za 17 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru