Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, Activision, Tony Hawk mění v remasteru jméno slavného triku

Tony Hawk mění v remasteru jméno slavného triku

Chycení prkna ve vzduchu nazval po neslyšícím průkopníkovi. Původní název byl neuctivý

Zdroj: TechRadar
14. 8. 2020
Název: Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 9. 2020

Chystaný remaster prvních dvou dílů série Tony Hawk’s Pro Skater přinese zajímavou změnu názvů hned několika triků. Příběh, který se za nečekanou proměnou ukrývá, je pozoruhodný sám o sobě. Změnu terminologie přitom prosazuje samotný Tony Hawk. Ten chce po téměř čtyřech dekádách projevit respekt k jinému nadšenci na prkně.

Trik známý pod názvem mute grab spočívá v tom, že skateboardista ve vzduchu chytne přední rukou hranu prkna. První, komu se tento trik podařilo provést a patřičně zdokonalit, byl Chris Weddle. Ten byl v komunitě svých přátel a dalších sportovců známý jako tichý chlapík, to ale bylo způsobeno tím, že Weddle je neslyšící. A ono jméno triku vzniklo právě na základě toho, že Chris Weddle platil za tichého jezdce. O hlas však nikdy nepřišel, a název mute neboli němý tak byl nejen nepřesný, ale ve své podstatě i neuctivý.

Tony Hawk poukázal na to, že nejde o korektní název pro trik. Chris přeci jen není němý, ale neslyšící.

K objevu triku došlo údajně někdy v roce 1981 a název mu byl přiřknut záhy poté. Takže tato nepřenost trvá již téměř čtyři dekády. V obsáhlém příspěvku na Instagramu na to upozornil Tony Hawk, který se s Chrisem osobně zná a vídá. Tony Hawk poukázal na to, že nejde o korektní název pro trik. Chris přeci mluvit dokáže. „Jsem hluchý, nikoli němý,“ odpověděl doslova Tony Hawkovi. Z dalších reakcí na otázku ohledně jména pak prý bylo zřejmé, že by byl rád, kdyby se tento trik jmenoval jinak. Například deaf grab, nebo rovnou Weddle grab.

Tony Hawkovi to zřejmě vrtalo hlavou delší dobu, nicméně ke změně nakonec dopomohl ještě jeden skateboardista – Darrick De La O. Ten je rovněž neslyšící a stal se podle všeho dalším hybatelem změny. Výsledkem je, že se zmíněný trik v remasteru Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 bude jmenovat Weddle grab. A týkat se to bude již demoverze pro předobjednávající, která vychází právě dnes. Jak navíc popisuje oficiální příspěvek na webu Activisionu a jak bylo zmíněno v samotném úvodu – změna se nakonec dotkne více triků. „Můžete si všimnout několika nově pojmenovaných triků: Weddle grab, Weddle backflip a reacharound invert. Tyto figury vynalezl Chris Weddle, neslyšící skateboardista. A s vydáním remasteru tým Vicarious Visions slaví Chrisův odkaz,“ stojí příspěvku.

Tony Hawk dodal, že Chris má ze změn radost. O tom se ostatně může svědčit i na videu. To je z loňska a odhaluje Chrisovu dodatečnou reakci na pozdější zjištění, že mute grab byl pojmenován právě po něm. Chris je zklamán formou, celkově je ale potěšen, že jde o jeho zásluhy.

Zda se změnu podaří Tony Hawkovi prosadit i mimo svět videoher, teprve udivíme. Remaster dorazí 4. září na PlayStation 4, Xbox One a na PC. Dosah tohoto kroku bude moci komunita skateboardistů posoudit až poté.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru